Equa bank se v loňském roce pustila do sektoru odložených plateb (Buy now, pay Later), kde v rámci tuzemského sektoru známe třeba Twisto nebo MALL Pay. Ze světového hřiště odložených plateb můžete znát například švédskou Klarnu nebo australský AfterPay.

Equa v tomto značně konkurenčním odvětví slibně rozšiřuje počet e-shopů, kde je možno nakupovat službou Platím Pak. Tuto expanzi značně posílí spolupráce s jedním z významných poskytovatelů platebních bran – společností ComGate.

Vyjádření ke spolupráci

Jakub Ouhrabka, ředitel ComGate.

„ComGate nabízí e-shopům platební bránu a skladovou logistiku. Chceme e-shopům poskytovat co nejširší možnost plateb za jejich produkty a služby a podpořit tak růst jejich tržeb. Je proto logické, že jsme se rozhodli nabídnout jim i odložené platby. Jsme rádi, že jsme se dohodli na spolupráci s Equa bank, která v této oblasti patří k leaderům,“

Tomáš Fejfar, obchodní manažer pro e-commerce Equa bank.

„Díky navázání spolupráce s ComGate se počet e-shopů, které mohu svým klientům nabízet nástroj PlatímPak, rozšířil o 6000 obchodníků. Naše odložená platba bude dostupnější ještě širšímu okruhu zákazníků nakupujících on-line. Očekáváme, že díky tomu se ještě více zvýší počet transakcí, které takto financujeme. Například za posledních šest měsíců se jejich počet zvýšil o 478 %,“

Co vlastně je Platím Pak?

PlatímPak je služba, která umožňuje zákazníkům odložit platbu v e-shopu o 30 dnů. Částku uhradí Equa banka a zákazník ji může do 30 dnů splatit bez jakýchkoliv poplatků a navýšení.

Zdroj: Youtube Equa

Spousta lidí si myslí, že odložené platby nejsou spotřebitelským úvěrem, ale jak tomu je? Odložená platba je forma spotřebitelské půjčky s tím, že prvních 30 dnů se jedná o bezúročnou formu. Podívejte se, jak je tomu u Platím pak na podmínky spotřebitelské půjčky.

E-shopům přináší toto řešení možnost růstu počtu zákazníků, stejně jako je tomu u platební možnosti SRC, o které jsme již psali. Využitím platební možnosti Platím Pak lze uhradit zboží až do výše 25 000 Kč za jeden nákup. Pokud zákazník nezvládne zaplatit vyúčtování, může požádat o převedení na pravidelné měsíční splátky. Tím se neuhrazená platba převede na spotřebitelský úvěr u Equa.

Zdroj: Tisková zpráva Equa

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!