Nation 1 nabízí až 1,5 milionu eur a byznysovou „KPZ“ složenou z know-how startupových matadorů.

Po úspěších z minulých let, kdy startupovým akcelerátorem od Nation 1 prošly startupy jako Advanto, Snuggs nebo Disivo , spouští tento investiční fond další akcelerační kolo Batch 2022. Toto akcelerační kolo je pro začínající agilní startupy s globálními ambicemi. Na základě úderného pitch decku před porotou pak mohou dosáhnout na pre-seed investici v rozmezí 80 000 až 200 000 € a plnou podporu zkušených mentorů. Mentoři se zainvestovanému startupu budou věnovat v přůměbu celých tří měsíců. Získané know-how z oblasti financí, leadershipu, PR a marketingu může startup využít jako podpůrné bloky pro udržitelnost svého projektu a následně se ucházet o následnou investici 1,5 milionu €  v nejužším výběru účastníků. Přihlášky na Batch 2022 se uzavírají 6. 1. 2022.

Cílem je obhájit svou vizi před investory a za pár měsíců odcházet s funkčním startupem, který může dobýt svět. Dočkáme se tuzemského starta-upu s označením Unicorn? Doslova toto mohou zažít účastníci v pořadí již třetího investičního akceleračního kola od českého kapitálového fondu Nation 1. Fond se soustředí na startupy s globálními ambicemi v takzvané pre-seed a seed fázi, tedy v době, kdy startup vytváří první prototypy, prosazuje obchodní model a vytváří základy pro další fungování.

Přihláška na Batch 2022 zde:

Do projektu Batch 2022 se mohou zájemci hlásit na tomto webovém portále do 6. 1. 2022 a samotné kolo odstartuje 28. 2. 2022 s omezenou kapacitou 8 účastníků. Demoday, tedy den, kdy mohou zakladatelé svou vizi a projekt obhájit a představit se před dalšími investory, se koná 6. 6. 2022.

„Nation 1 je pro nás rozhodně investorem s přidanou hodnotou. Celý investiční tým je složený ze zkušených lidí, kteří rozumí startupovému prostředí a mají rozsáhlou síť kontaktů, o niž se s námi vždy rádi podělí. Často nás i proaktivně spojí s někým, kdo by mohl být dobrým obchodním partnerem, klientem nebo potenciálním investorem. Stejně tak když požádáme o intro, Nation 1 nás vždy rychle představí,“ říká ke své účasti v akcelerátoru Martin Fortelný, zakladatel Advanta. Rozhovor o Martinově cestě si můžete přečíst zde.

Mentoři a partnerství především

V startupovém prostředí často pouhý kapitál nestačí, a proto má tento akcelerátor za úkol zejména propojit zakladatele s širokou sítí strategických partnerů a expertů, kteří do projektů sami intenzivně vstupují v roli konzultantů a poradců. Startup si pak odnáší balíček plný intenzivního mentoringu a neocenitelných různorodých pohledů do začátku. Mezi matadory, kteří letošní akceleračním kolem provedou, patří například Samuel Huba (Shoptet), Martin Rozhoň (Vivantis, Econea, Hedepy), Silke Horáková (Albatros Media), Margareta Křížová (Newton Business Accelerator) či Ondřej Krátký (Liftago).

„V uplynulých dvou letech akcelerátoru jsme měli možnost nastartovat a mentorovat 21 startupů, z nich jsme nakonec zainvestovali 12 nápadů. Do těch jsme v průměru investovali 217 tisíc eur (víc než 5,5 milionu korun). Celkem jsme tak uvolnili do začínajících startupů více než 2,6 milionu eur. V Česku je však daleko více dobrých nápadů a cílevědomých zakladatelů, kterým rádi poskytneme nejen finanční podporu a počáteční kapitál pro splnění jejich vize,“ komentuje Petra W. Končelíková, managing partner Nation 1.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Máš Startup?

Přihlášky na Batch 2022 se uzavírají 6. 1. 2022. Tak to nepropásněte!

Chci se příhlásit na Batch 2022 🎯