Zvýšení a další plánované navyšování úrokových sazeb Českou národní bankou znamenají pro podniky dražší úvěry na investice a provoz. Netradiční způsoby financování proto zaznamenávají rostoucí zájem ze stran podnikatelů i investorů. Peer-to-business platforma Nafirmy.cz, které v posledním týdnu narostl zájem o úvěry o stovky procent, nově otevírá své investiční tržiště i živnostníkům. Maximální výše úvěrů je jeden milion korun pro živnostníky a dva miliony korun pro firmy se splatností pěti let. Navíc nabízí zainvestování s nejnižším úrokem na trhu, a to od 2,89 % p.a.

FinTech platforma je založená na peer-to-business principu, kdy se lidé jakožto drobní investoři složí na cílenou částku firmě či živnostníkovi. Nafirmy.cz při svém vzniku úspěšně spustily nabídku úvěrů pro malé a střední firmy a nově mohou o financování žádat za obdobných podmínek jako firmy i živnostníci.  

Podle unikátního scoringového modelu platformy se žadateli přiřadí odpovídající úroková sazba, se kterou bude následně půjčku splácet. U služby Nafirmy.cz, za níž stojí company builder Creative Dock, navíc úrok startuje na 2,89 % p.a., což je momentálně nejnižší dostupná úroková sazba na trhu. Lidem, kteří se rozhodnou projekt podpořit, pak je po stanovenou dobu jednou měsíčně vyplácena jistina s navýšením o smluvený úrok.

“Živnostníci často nedosáhnou na financování od běžných bank, přestože to jsou velmi šikovní lidé, kteří podnikají v žádaných a dobře odměňovaných profesích. Z našich zkušeností už nyní víme, že lidé si přes peer-to-business platformu nepůjčují, když se jim nedaří. S žádostí přicházejí ve chvíli, kdy shánějí finance na nový stroj, rozšíření výrobní haly, na zásoby, zkrátka když potřebují investici do podnikání. Nedává smysl, aby pro ně neexistoval rozumný způsob financování jejich plánů na rozvoj,” dodává Lenka Libánská z  Nafirmy.cz.

Nafirmy.cz ovšem nekončí u spokojenosti ze zafinancovaných projektů a spuštění své služby živnostníkům. Po úspěchu dosavadní maximální výše půjčky jeden milion korun pro firmy se rozhodli navýšit tyto úvěry na dvojnásobek. Malé a střední firmy si tak od drobných uživatelů budou moci na financování svého růstu půjčit až dva miliony korun za stejných podmínek jako doposud.

O Nafirmy.cz

Nafirmy.cz je online zprostředkovatel půjček mezi malými a středními firmami, živnostníky a lidmi, kteří mají zájem jim půjčit a úročit svůj vklad. Předností Nafirmy.cz je vlastní scoringový model, díky kterému na půjčku dosáhne i ta část podniků a živnostníků, kteří by na ni jinde nedosáhli. Nafirmy.cz totiž do odhadování rizikovosti žadatelů zapojuje mnohem více faktorů, včetně toho jaké mají renomé v digitálním světě.

Další z výhod Nafirmy.cz pro firmy a živnostníky je i v Česku zatím unikátní záchranný program Nekončíme u NE. Jeho cílem je pomoci napravit problematické body žadatelů, které na úvěr napoprvé nedosáhli, aby měli v budoucnu na získání půjčky větší šanci.

Nafirmy.cz vyvinul a v únoru roku 2021 spustil company builder Creative Dock. V dubnu 2021 do Nafirmy.cz investovala a půjčky zaštiťuje J&T Banka.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!