Tvůrci tržiště pro obchodování s nezaměnitelnými tokeny (NFT), bezpečné kryptoměnové peněženky či udržitelná digitální aktiva – sedm start-upů z oblasti kryptoměn a blockchainu se zapojilo do programu společnosti Mastercard Start Path. Účastí v programu získají partnerství, znalosti i nástroje potřebné k dalšímu rozvoji.

Nové kolo globálního programu pro start-upy s názvem Start Path se zaměřuje na podporu rychle se rozvíjejících firem ze sektoru digitálních aktiv, blockchainu a samozřejmě i kryptoměn. Tímto navazuje na předchozí působení společnosti v oblasti digitálních aktiv. Dosud se do něj přihlásilo celkem sedm firem, mezi které patří GK8, Domain Money, Mintable, SupraOracles, STACS, Taurus a Uphold.

Všechny společnosti usilují o akceleraci a co nejširší uplatnění technologických inovací v oblasti digitálních aktiv. Cílem je usnadnit jednotlivcům i institucím nákup, prodej a držení kryptoměn i dalšího digitálního majetku.

Společnosti zapojené do programu Mastercard Start Path

Mintable pochází ze Singapuru a provozuje trh s NFT, tedy non-fungible token neboli nezaměnitelnými tokeny. Na tržišti Mintable mohou uživatelé vytvářet, kupovat i prodávat digitální a fyzická aktiva zajištěná blockchainovou technologií. Může se jednat například o digitální sběratelské předměty, neobvyklá umělecká díla i hudbu.

Platforma Mintable obsahuje i množství pokročilých funkcí, jako je vytvoření vlastního NFT bez potřeby blockchainové transakce, tzv. gasless minting, nebo nákupy přes kreditní kartu. Obě tyto funkce mají za cíl zpřístupnit tento trh každému, bez nutnosti předchozích znalostí krypto-technologií nebo programování.

Další společností zapojenou do programu je GK8 z Izraele. Provozuje platformu, se kterou je možné uschovat kryptoměny a blockchainová data zcela odděleně od internetu. Díky tomu umožňuje vytvářet, podepisovat a odesílat blockchainové transakce bez potřeby vstupu z internetu, čímž eliminuje možnost napadení.

Společnost Taurus, pocházející se Švýcarska, poskytuje infrastrukturu podnikové úrovně, která skrze jednu jedinou platformu umožňuje spravovat jakákoli digitální aktiva ať už krypto-aktiva, digitální měny či NFT. Součástí jejich portfolia je i vydávání, úschova, obsluha a obchodování s těmito aktivy.

Zdroj: Al Bawaba

Do programu Start Path bylo přizváno hned několik start-upových firem a společností, které působí ve velmi rychle rostoucích oborech digitálních aktiv a blockchainu. Patří mezi ně společnost:

  • Domain Money z USA, která usiluje o vytvoření investiční platformy s cílem překlenutí rozdílů mezi digitálními aktivy a tradičními financemi hlavně u drobných investorů.
  • SupraOracles pocházející ze Švýcarska provozuje výkonný blockchainový informační a rozhodovací systém. Ten firmám a společnostem umožňuje převádět data z reálného světa do veřejných i soukromých systémů běžících na blockchainu, čímž vytváří možnost automatizace, zjednodušování a zabezpečování finančních trhů pomocí chytrých smluv (smart contracts).
  • STACS ze Singapuru poskytuje blockchainovou infrastrukturu, s níž může finanční sektor poskytovat efektivní a udržitelné financování. Do klientského portfolia STACS patří i globální bankovní domy či národní burzy cenných papírů.
  • Uphold z USA provozuje platformu vytvořenou speciálně pro obchodování s kryptoměnami. Tato platforma poskytuje investiční a platební služby jednotlivcům i firmám z celého světa. Její jedinečná schopnost, tj. směnit „cokoliv na cokoliv”, umožňuje uskutečnit obchod skrz jednotlivé kategorie aktiv a poskytuje tak přístup k finančním službám naprosto každému.

Společnosti a start-upy zapojené do programu Start Path od Mastercard hledají způsoby, jak vyřešit aktuální obtíže, například v oblastech tokenizace aktiv, přesnosti dat, digitální bezpečnosti nebo hladkého propojení tradiční a digitální ekonomiky. Všechny společnosti zapojené do programu bez ohledu na to, o jaký problém se zabývají, těží ze znalostí a podpory společnosti Mastercard.

Start Path je otevřený i pro společnosti z České republiky. Hlásit se do něj mohou na těchto stránkách nebo napřímo přes české zastoupení společnosti Mastercard.

Jessica Turner, výkonná viceprezidentka společnosti Mastercard pro novou digitální infrastrukturu a fintech, ke spuštění programu uvedla: „Společnost Mastercard se v mladém ekosystému digitálních měn pohybuje již od roku 2015 a věříme, že jakožto přední technologická firma můžeme v rozvoji celého oboru digitálních aktiv hrát zásadní roli a uživatelům těchto moderních technologií poskytovat potřebnou ochranu a zabezpečení.“

Zdroj zprávy a obrázku: Mastercard

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!