Zdroj: Mallpay

S investicemi nemá v Česku zkušenosti 94 % dospělých. Vyplývá to z průzkumu FinTechu Mallpay, který vstupuje do oblasti investování pro začátečníky. Díky spojení s investiční službou Indigo od Patria Finance teď přináší jednoduchý nástroj pro první kroky v investičním světě, který umožní jednoduše investovat desetikorunové částky s každým nákupem.

Za poslední pololetí stoupl počet Čechů, kteří chtějí chránit své úspory investováním skoro čtyřnásobně. Může za to inflace, která překročila 6 % a podle čerstvých slov z ČNB bude brzy atakovat či dokonce přesáhne 10 %. Nová služba Mallpay Investice proto nabídne v duchu hesla „kde je utrácení, tam musí být i šetření“* investování v momentě, který je pro všechny zcela samozřejmý – při běžném nakupování.

indigo_investice

Zdroj: Mallpay

Mallpay Investice vytvořila exkluzivně na míru společnost Patria Finance a. s. Funguje ve spojení s její službou Indigo a službu si může aktivovat každý uživatel ověřeného účtu Plus. Aktivace, vedení i zrušení tohoto účtu je zdarma. Klienti neplatí transakční poplatek za jednotlivé investované částky a stejně jako všichni ostatní klienti Indiga odvádí pouze roční poplatek ve výši 1 % z celkové investované částky.

Adam Kolesa, CEO společnosti Mallpay k tomu dodává: „Strávili jsme s našimi klienty hodiny diskuzemi, jak má vypadat investiční produkt pro člověka, který má z investování obavy, ale zároveň ví, že se bez nich v současné situaci neobejde. Právě proto dává spojení Mallpay, Indiga a Patria Finance takový smysl. Výsledkem je nástroj, se kterým investice budou tak přirozené, jako je vhození drobných do kasičky. S tím rozdílem, že s Mallpay na to nemusíte myslet a potenciální výnos může být zajímavější než u keramického prasátka.”

Jak investice s Mallpay a Indigo fungují

S Mallpay Investice a Indigem klienti investují do burzovně obchodovaných fondů (ETF) a skrze ně do akcií, dluhopisů nebo komodit. Jedinečný algoritmus Indiga nejprve sám najde optimální mix dle cílů investora, minimalizuje rizika a pak investici i vývoj na trzích neustále hlídá.

Srdcem Indiga je vyspělý algoritmus, vyvinutý experty Patrie, ČSOB/KBC či Univerzity v Lovani. Investovat v Indigu je možné už od pouhé stokoruny, a to pravidelně i jednorázově. Investování probíhá v korunách s automatickým přepočtem do měny daného ETF.

Míru rizika má každý uživatel nastavenou individuálně na základě svých preferencí. U odvážnějších investorů, kteří investují většinově do akcií, je průměrný výnos výrazně nad aktuální mírou inflace – od roku 2019 dosáhl 10,8 % za všechny rizikové profily. (Výnos 10,8 % byl průměrný výnos od 30. 12. 2019 do 7. 12. 2021 za všechny rizikové profily a nejsou v něm zohledněny poplatky a daně.)

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, investování, dat, osobních financí a udržitelnosti. Pomocí dat rád upozorňuje na zajímavosti ze světa financí, technologií přehledné a srozumitelné formě.