S Vojtou Tomanem se známe delší dobu a proto jsem rád, že jsme společně dali nový rozměr projektu Jedinička.

Tým kolem Vojtu nashromáždil přes 1400 kilogramů odpadků za pouhý jeden den. Jednalo se především o jednorázové obaly, který každý z nás denně využívá. Jednička vznikla za jednoduchým účelem, aby si lidé uvědomili, kolik odpadu vlastně vyprodukují.

Na soše z odpadků – Jedičce naleznete QR kód odkazující na video, které vše vysvětluje v necelých třech minutách. Věnujte proto prosím svůj čas tomuto krátkému videu a třeba vás tato iniciativa také nadchne.

Jak Jednička vznikla?

Nápad Vojta získal díky svému projektu OneCup., který vyrábí praktické ocelové kelímky a nabízí tak šikovnou alternativu k jednorázovým plastům. Protože však podle Vojtu není tématu jednorázových obalů věnována patřičná pozornost (s čímž souhlasím), rozhodl se nad rámec svého projektu pro realizaci Jedničky.

Jednička v NFT podobě – „ESG NFT“

Jedničku ve formě unikátního obrázku NFT draží v aukci na platformě Rarible, po níž bude díky zápisu do blockchainu jasně definovaný její nový majitel – adresa majitele.

„Jednička se začne dražit na pomyslném 1 ETH (ethereum – aktuální hodnota cca. 80 tis. Kč), a pak už je jen na zájemcích, kam až se konečná nabídka dostane,“ říká Vojtěch Toman. Peníze získané prodejem pak pomohou projektu OneCup v jeho snahách nahrazovat jednorázové plasty.

Zapojit se do dražby ESG NFT a podpořit boj proti jednorázovým obalům může každý!

NFT jednička

Pokud nevíš, jak na nákup NFT, tak zde nalezneš podrobný návod.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

NFT - Jednička

Projekt OneCup. postavil z odpadků v centru Brna sochu. Teď ji draží jako ESG NFT a chtějí ukázat na problém jednorázových obalů.

Vyzkoušet dražbu a podpořit!