Zdroj: Unsplash

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 39. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Občanská válka v Rusku překvapila o víkendu snad všechny. Do politiky a přesných důvodů povstání Wagnerovy skupiny zabředávat nebudeme, máme však mnoho trefných memeček. V případě, že by se podobná situace opět opakovala, jsme se podívali i na několik aktiv, která by mohla výrazně narůst. Podívali jsme se také na jedno aktivum, které by mohlo docela podstatně oslabit. Bohužel je toto aktivum nám všem velmi blízké. 

Jedním z diskutovaných aktiv byl i americký dolar, který je známým bezpečným přístavem. Jeho budoucnost se bude odvíjet od dalšího nastavení měnové politiky v USA. Jerome Powell měl tento týden další proslov a vyjádřil se k očekávanému zvýšení úroků a případné další pauze. Co tedy očekávat od Fedu v červenci a září? A kdy dosáhne dle Powella jádrová inflace na kýžené 2 %? 

Dále jsme se podívali na očekávaný souboj těžkých vah v kleci – Musk vs Zuck. Tento souboj měl šanci vydělat přes 1 miliardu dolarů. Jaké jsou další novinky? Jako neporazitelný se aktuálně zdá bitcoin, který se pohodlně usadil nad 30 tisíci dolarů. Zájem velkých institucí jako je BlackRock a Fidelity o bitcoinové ETF nutí investory ignorovat vyšetřování kolem kryptoměnových burz a BTC tak letí vzhůrů. Jaké šance má toto ETF na schválení? 

Minulý týden probíhaly tradiční zátěžové testy amerických bank, které ukázaly na velkou odolnost bankovního systému. Krizové podmínky vysoké nezaměstnanosti a poklesu cen nemovitostí vytvořily mezi bankami obrovské ztráty, ty by je však měly zvládnout. Prověřovány však byly jen ty největší banky, ty velmi skloňované regionální by nás asi zajímaly ještě více. Z pozitivního výsledku testů těžily i akcie bank, pěkným gapem nahoru otevřely pak akcie JP Morgan. Tato banka se však dostala do hledáčku úřadů a dokonce dostala pokutu. O co se jedná? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční memento #39 | Tato aktiva sledujte při občanské válce!

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi