Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 35. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Hrozba dluhového stropu a defaultu v USA byla konečně zažehnána. Už jsme se báli, že Joe Biden bude muset pronajmout Bílý dům a přestěhovat se. Odsunutí dluhového stropu na rok 2025 nakonec prošlo Sněmovnou reprezentantů i Senátem, v USA se tak mohou vesele zadlužovat dále. Dohoda výrazně podpořila i akcie, které opět doputovaly na lokální maxima. Překoná S&P 500 opět úroveň 4300 bodů? Lví podíl má na současném výkonu akcií rozhodně umělá inteligence – my se tentokrát podíváme na několik statistik kolem umělé inteligence a právě končící výsledkové sezóny. Kolik společností z S&P 500 zmínilo u hospodářských výsledků AI? 

Na vlně umělé inteligence se rozhodně nejvíce veze Nvidia, která již dosáhla kapitalizace 1 bilion dolarů. S touto společností si v posledních měsících několikrát pohrál náš oblíbenec Jim Cramer, který až s neuvěřitelnou přesností dokázal nakupovat před pádem z vrcholu a prodávat u dna. Aktuálně Jim doporučuje nákup, takže Nvidii budeme nadále bedlivě sledovat. Pokud chcete inspiraci pro inverzní tipy od Jima Cramera, tak vám navíc přinášíme 7 akcií, které jsou podle něj aktuálně „top“ a také možnost být součástí investičního klubu Jima Cramera za pouhých 400 USD ročně..

Dále se podíváme do Číny, kde byla zveřejněna další data k vývoji průmyslu. Čínskému drakovi tak trochu dochází dech. PMI v průmyslu je již druhý měsíc za sebou pod klíčovou hranicí 50 a navíc výrazně zaostává za očekáváním trhu. Co stojí za slabým výkonem čínské ekonomiky? Jaká jsou největší rizika v následujících týdnech? A která aktiva mohou na slabší data z Číny doplatit nejvíce? Na závěr se podíváme na dalšího kandidáta na jednu z nejhorších investic všech dob. Již se z toho stává pravidelný seriál. Tentokrát mohla jedna nyní již zkrachovalá společnost v době své největší slávy koupit svého rivala za 50 milionů dolarů. Dnes má daná společnost hodnotu téměř 200 miliard dolarů. O koho se jedná? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční memento #35 | Čínské oživení se nekoná?

Avatar Autor
Petr Lajsek

Analytik finančních trhů, expert na ropu a pohonné hmoty. Ale také milovník memes z investičního světa a autor YouTube pořadu Investiční Memento.

Purple Trading

Široký výběr měnových párů, nízké spready a rychlá exekuce příkazů. To je Purple.

Hodnocení
Přečíst recenzi