Český FinTech Fondee, za kterým stojí manželé Eva Hlavsová a Honza Hlavsa, obdržel licenci obchodníka s cennými papíry od ČNB. Dále také získá i právo tzv. EU passportu, které mu pomůže s plánovanou expanzí do zahraničí. Díky licenci tak může tento startup rozšířit nabízená aktiva k investování a zvýšit množství nabízených ETF (Exchange Trade Funds – burzovně obchodované fondy). Fondee bude také přecházet k novému brokerovi a obdržením licence se zařadilo do klubu několika desítek firem, které v ČR tuto licenci získaly.

„Získání licence této úrovně je pro nás obrovský úspěch a zároveň velký příslib do budoucnosti. Detailní revize všech procesů firmy a současně navýšení základního kapitálu, které bylo jednou z podmínek obdržení licence, nám nyní umožní zatraktivnit portfolia a expandovat za hranice. Již dnes podrobně procházíme pro Fondee dostupné trhy v regionu střední a východní Evropy a v horizontu jednoho roku se plánujeme vydat do zahraničí,“ doplnil spoluzakladatel Fondee Jan Hlavsa.

fondee prostredi

Zdroj: Fondee

Fondee a evropská směrnice umožňující růst

Fondee je český startup, který mění jak lidé uvažují o investicích. Funguje jako online služba pro jednoduché investování do fondů akcií a dluhopisů. Pomáhá zejména těm, kterým leží peníze na běžných účtech a kteří hledají snadnou a efektivní cestu zhodnocení financí. Platforma pro ně zprostředkuje investice do fondů sdružujících akcie a dluhopisy. Více o Fondee si můžete přečíst v recenzi, kterou jsou pro vás ve Fintree připravili.

Fondee se také nově stává finanční institucí ve smyslu evropské směrnice MiFID II. Díky tzv. EU passportu se FinTech může rozšířit do dalších zemí Evropské Unie. Přínos ale pocítí i čeští klienti. Startup má nově možnost roztáhnout spektrum nabízených portfolií a aktivně je spravovat. Jak dodává Eva Hlavsová „Můžeme [Fondee] stavět zcela nová portfolia nejsme omezeni pouze na ETF fondy. Doposud jsme disponovali jen pasivními portfolii a předávali příkazy, nyní ovšem můžeme aktiva, včetně akcií, vybírat a příkazy sami vykonávat,“

Zdroj: Tisková zpráva

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!