Zdroj: Waren Brasse na Unsplash

Na našem webu můžete nalézt hlavně články týkající se FinTechu, tedy spojení financí a technologií. Většinu naší činnosti ve Fintree tak tvoří práce na počítači. I my si jsme ale vědomi toho, že planetu máme jenom jednu. Životní prostředí nám už z podstaty umožňuje vůbec žít, a proto chceme ve Fintree alespoň trochu pomoct s jeho ochranou. 

V minulém roce jsme se proto rozhodli si dát ve Fintree takový závazek. Za každý článek, který na Fintree vyjde, chceme zachránit 1m2 pralesa. Jak ale tohoto cíle dosáhnout, aniž bychom museli létat do Amazonie a bránit deštné ekosystémy vlastními těly?

Rozhodli jsme se spojit s českou organizací Prales dětem (Justice for Nature). Za finanční prostředky, které jim pošleme, tak organizace vykoupí část vzácného deštného pralesa na Kostarice. Za rok 2022 jsme takto napsali 280 článků =  280 m2. Společně s rokem 2021 se nám tak už podařilo zachránit 5 arů deštného pralesa. Tím ale nekončíme.

fintree-prales-detem

Prales dětem a náš závazek do budoucna

Tento náš závazek chceme držet i do budoucna, a tak za každý článek vykoupíme další 1m2. Pro vás jako naše čtenáře je tak zpráva jasná. Čím více budete naše články číst a sdílet, tím více nás bude bavit psát a tím více vzácného ekosystému společně zachráníme.

Spolek Prales dětem je česká nezisková organizace, která vznikla v roce 2009. Jedná se o nezávislou iniciativu hledající rovnováhu mezi lidskou civilizací a přírodou skrze aktivní ochranu životního prostředí a zvířat. 

Více informací na stránkách organizace: www.justicefornature.com

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, investování, dat, osobních financí a udržitelnosti. Pomocí dat rád upozorňuje na zajímavosti ze světa financí, technologií přehledné a srozumitelné formě.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!