Zdroj: Pexels.com

Visa a Mastercard se na Slovensku a v Česku musí vypořádat s další konkurencí. Na Slovensku od února začíná fintechový startup s litevskými kořeny s jménem kevin., který už v Česku od loňska působí. Má ambici výrazně narušit platební ekosystém na obou středoevropských trzích.

Fintech kevin. chce zamezit poplatkům za platby kartami pro zprostředkovatele. Tato litevská společnost se díky zaměření na otevřené bankovnictví a A2A (account-to-account) platby snaží ušetřit zákazníkům finanční prostředky, které si při platbách kartami účtují Visa a Mastercard. Tento start-up totiž narozdíl od nich zprostředkovává transakce online přímo z účtu zákazníka na účet obchodníka. Jejich platební infrastruktura funguje při mobilních a on-line transakcích a kevin. se chystá uvést na trh svého druhu první A2A platby prostřednictvím stávajících POS terminálů a technologie NFC.

Ředitel kevin. pro Slovensko a Česko Radoslav Tomašiak představil FinTech následovně: „Našimi zákazníky jsou zejména obchodníci – společnosti jakéhokoli typu a velikosti. Firmám umožňujeme přijímat platby přímo z účtů zákazníků. Výhodou platformy kevin. jsou především bezpečnost (žádné podvody související s kartami), schopnost rozšířit podnikání po celé Evropě s jediným poskytovatelem plateb a bez dalších poplatků, spravedlivá cena, neustálé inovace a rychlejší vypořádání finančních prostředků.“

Tento FinTech působící na 18 evropských trzích se díky dynamickému růstu těší přízni investorů. Fondy OTB Ventures a Speed Invest spolu s dalšími do něj loni v říjnu vložily přibližně 218 milionů korun a do projektu míří i další finanční injekce.

Na Slovensku i v Česku, stejně jako v celé Evropě, chce kevin. výrazně narušit platební ekosystém. Naše platební infrastruktura pro A2A platby je nejlepší alternativou k nákladným platbám kartou. Obchodníkům díky našim technologiím zprostředkujeme transakce, díky nimž mají peníze na účtu ihned. Netajíme se tím, že našimi hlavními konkurenty jsou  karetní duopoly, které ovládají většinu trhu,“ dodává na závěr ředitel pro střední Evropu Jindřich Benko.

O spolešnosti kevin.

Pokročilé řešení platební infrastruktury A2A (account-to-account) společnosti kevin. bylo vytvořeno za účelem rychlé změny z nákladných plateb kartou na platby spojené přímo s bankovními účty zákazníků bez použití jakýchkoli poskytovatelů třetích stran. Společnost kevin. se zaměřuje na mobilní platby a platby na prodejních místech, kde zákazníci v současné době platí převážně kartami. Její platební infrastruktura je založena na otevřeném bankovnictví regulovaném evropskou směrnicí PSD2, která vyžaduje, aby všechny banky a finanční instituce v Evropském hospodářském prostoru otevřely své API pro licencované poskytovatele třetích stran. Řešení kevin. vyvíjí pouze vlastní připojení k bankám bez využití agregátorů třetích stran.

Zdroj: Tisková zpráva

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!