Sociální investiční síť eToro dnes oznámila svůj první krok do světa NFT (non-fungible token, nezaměnitelný obrázek na principu technologie blockchain) spuštěním nového programu eToro.art, který podporuje tvůrce NFT, agentury a značky.

Fond v hodnotě 20 milionů dolarů bude použit na nákup NFTs, stejně jako na podporu začínajících tvůrců a projektů NFT. eToro své silné komunitě s více než 27 miliony registrovaných uživatelů hodlá přinést novou sílu, zábavu a komunitu NFT. Plánuje jim nabídnout nové cesty k objevování a využívání NFTs.

Yoni Assia, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti eToro, říká: „Jako společnost, která neustále sleduje, co bude dál, vidí eToro obrovský potenciál v metaversi a řadě nových digitálních aktiv. eToro má komunitu větší než 27 milionů registrovaných uživatelů, kteří chtějí mít přehled o nových a vznikajících technologiích a mít k nim i přístup. Jako jedna z prvních společností, která vedle tradičnějších aktiv nabízí i kryptoměny, je pro eToro přirozené, že slouží jako most, který přivádí nové uživatele k NFT a metaversi. Jsme neuvěřitelně nadšeni z vývoje v této oblasti, který nastane v nadcházejících měsících.

První fází programu eToro.art je představení sbírky NFT společnosti eToro, která zahrnuje projekty „blue chip“, jako jsou Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks, World of Women a projekty začínajících umělců. Po nasazení všech prostředků se díky této sbírce stane eToro jedním z předních sběratelů NFT na světě.

Kromě toho eToro plánuje podpořit začínající tvůrce a značky v nových projektech NFT. eToro plánuje vložit 10 milionů dolarů do nově vznikajících projektů a působit jako strategický partner pro podporu jejich uvádění na trh v roce 2022. Projekty, které budou spolupracovat s eToro, získají řadu podpůrných služeb, které jim pomohou uvést koncept jejich NFT projektu na trh. Pro účast v programu budou muset tvůrci vyplnit přijímací žádost na stránkách eToro.art.

Guy Hirsch, globální výkonný ředitel pro NFT ve společnosti eToro, řekl: „NFTs spojují kulturu, technologie a investování. Jako přední platforma pro sociální investování má eToro skvělé předpoklady stát se lídrem v této oblasti a eToro.art bude prostřednictvím technologie spojovat tvůrce a investory a sjednocovat komunity kolem umění. Jsme nadšení, že můžeme poskytnout naši podporu široké škále projektů NFT, které odrážejí rozmanitost, kreativitu a pozitivní sociální dopad komunit nadšenců pro umění, které reprezentují.“

Společnost eToro svou sbírku představí tento týden v Bass Contemporary Art Museum v Miami na soukromé akci zaměřené na budoucnost kultury. 

Delta, aplikace pro průzkum a sledování aktiv, kterou eToro získalo v roce 2019, minulý týden oznámila možnost zkoumat NFTs vedle akcií, kryptoměn a dalších nástrojů. 

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!