Zdroj: Portu

Česká roboadvisory platforma Portu nově nabízí investování do českých akciií. Díky strategiím je nyní možné investovat do největších akcií pražské burzy jako jsou ČEZ, Komerční banka, Colt a další. Zároveň FinTech nově přidává i další zahraniční akcie jako jsou Berkshire Hathaway nebo Porsche.

Některé akcie obchodované na pražské burze mohou být kvůli své ceně jako celek pro běžného investora jen velmi těžko dosažitelné. Proto běžné lidi určitě potěší, že jako vůbec první investiční platforma v České republice (ale i ve světě) spouští platforma frakční obchodování akcií českých společností.

Spolu s rožšířením nabídky představuje společnost zároveň novou tematickou strategii Pražská špička. S touto strategií mohou investoři vkládat peníze do výběru těch největších společností z pražské burzy. Strategie je sektorově zaměřena na bankovní sektor (62 %) a energetický průmysl (28 %). Zbývající část připadá českou zbrojní společnost Colt (6 %) a československého výrobce nápojů Kofola (4 %).

Prazska-spicka-CZ-portu

Portu jako první FinTech v Česku přišel s konceptem tzv. roboinvestování. Funguje od roku 2017 a získal už více než 160 000 klientů. Na platformu jsme se na Fintree podívali v naší podrobné recenzi.

Zdroj: Tisková zpráva Portu

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.