Fintech – spojení financí a technologií – znamená oblast, která přináší inovační řešení finančních služeb. V roce 2016 vznikla Česká Fintech asociace, jež si klade za cíl podporovat inovace ve finančním sektoru, spoluvytvářet prostředí pro přívětiví rozvoj tuzemských FinTech společností. Začátkem tohoto roku vznikl také náš magazín, jež si klade za cíl dělat FinTech dostupnější a to díky sadě vzdělávacím článků, recenzí a rozhovorů. Pokud je společná cesta i cíl, tak dává smysl spolupracovat. To je také případ pro užitečný ekosystém Fintree, které šíří FinTech myšlenky a České Fintechové asociace, jež podporuje tuzemské FinTech firmy.

Přehled členů České FinTech asociace

FinTech

Zdroj: Czechfintech.cz

Vize a cíle asociace

Česká fintech asociace má za cíl podporovat inovace ve finančním sektoru, spoluvytvářet regulační prostředí pro jejich rozvoj a díky tomu prosazovat ekonomiku bez překážek, papírování a hotovosti. Mezi hlavní priority proto patří odstranění legislativních bariér a vytvoření fungujícího fintech ekosystému. Asociace vede odborné pracovní skupiny, pořádá networkingové a expertní akce a je také kontaktním místem pro inovátory, investory, regulátory a obchodní partnery. Základnu asociace tvoří přes 40 členů, mezi které patří fintech startupy a velké technologické firmy, advokátní kanceláře se specializací na finanční služby a poradenské společnosti či největší tuzemská banka. Asociace spolupracuje s dalšími odbornými asociacemi v České republice a Evropské unii, dále také s fintech huby po celém světě a patří mezi zakládající členy Evropské asociace pro digitální finance, která sdružuje fintech asociace napříč členskými zeměmi Evropské unie. Asociace je také zakládajícím členem Česko – Izraelské fintech platformy, jejímž hlavním cílem je prohlubování vztahů, odstranění legislativních bariér, identifikace obchodních příležitostí a podpora vzájemné otevřenosti obou trhů.

Fintech

Zdroj: CzechFintech.cz

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.