Pravděpodobně všichni znáte největší a nejdéle trvající bitcoinový event na světě, Bitcoin 2022. Jeho tvůrci bitcoin magazín ve spolupráci s Decentralized Amsterdam a WesterGas přináší tuto akci po prvé do Evropy. První evropský Bitcoin 2022 se uskuteční už tento podzim v Amsterdamu.

Organizátoři Bitcoin 2022 mají jasný cíl „aby žádná světová oblast nezůstala pozadu na cestě za hyperbitcoinizací”. To je jeden z důvodů, proč se rozhodli koncept největšího světového bitcoinového eventu uskutečnit i mimo USA. Evropa je jedna ze světově nejistých regulačních prostředí pro bitcoin, což je druhý důvod proč letos mimo event v USA uskutečnit událost i v Evropě. Cílem je zaujmout evropské publikum a nadchnout ho pro hyperbitcoinizaci.

Jak světová bitcoinová akce vypadá se můžete podívat na Bitcoinovém kanálu Jakuba Vejmoly, který z Miami natočil celkem dva skvělé reporty.

bitcoin 2022 - bitcoin amsterdam

Zdroj obrázku: Bizjournals.com

Bitcoin Amsterdam už tento podzim

Událost ponese název Bitcoin Amsterdam a uskuteční se už za pár měsíců. Bude probíhat od 12. do 14. října 2022 a rozhodně je na co se těšit. Na akci vystoupí řečníci a osobnosti světového formátu. Mezi řečníky z předchozích ročníků patřili třeba Michael Sayer, Peter Thiel nebo Serena Williamsová. Bitcoin Amsterdam se uskuteční na nejprestižnějších místech v Amsterdamu, Gasauder a Transformerhuis ve Westergas.

„Zatímco Evropa zaostává za různými oblastmi, co se týče do regulací a schvalovacích orgánů, poptávka ze strany atypických obchodníků je jednou z největších na světě,” zmínil David Bailey, generální ředitel Bitcoin Magazine. Dále zmiňuje: „Co je však mnohem důležitější tak to, že se na tomto kontinentu nachází velká skupina vývojářů a inovátorů bitcoinu, kteří se snaží v této oblasti formovat jeho cestu vpřed a jít vstříc hlavní světové digitální měně.”

Evropa stojí v čele finančních a technologických inovací již více než 500 let, přičemž Amsterdam hraje obzvláště významnou roli ve vývoji moderního bankovnictví, což z něj činí ideální volbu pro první evropskou akci.

„Zatímco evropské regulační orgány zatím pomalu využívají potenciál bitcoinu, kombinace historie tohoto kontinentu a jeho stálé vysoké poptávky po bitcoinu znamená, že naše komunita může poskytnout podporu, spolupráci a vedení, které evropské vlády zjevně nedokáží poskytnout.”

Bitcoinové setkání se koná v rámci Westergasse, kulturní čtvrti města Amsterdam. Cena vstupenek pro běžné návštěvníky začíná na 249 €, přičemž cena VIP vstupenek Whale začíná na 2999 €.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Bitcoin Amsterdam

Vstupenky jsou vydávané ve vlnách, proto s nákupem neotálejte. Při každé vlně se vstupenky zdražují.

👉🏻 Chci vstupenku