Drazí čtenáři, vítejte u dalšího vydání novinek z kryptoměnového světa. Zataženo, občas trakaře. Asi tak by se dal nazvat minulý týden z pohledu událostí. Kryptoměny dostávaly jednu ránu za druhou. Kromě pozastavení služby LocalBitcoins se dostala do problémů i jedna z největších kryptoměnových burz.

Pojďme se teď na zprávy společně podívat.

P2P obchodní platforma LocalBitcoins končí

V kryptoměnovém světě je mnoho nováčků, kteří zatím zažili jen obchodování skrze centralizované burzy. Pro “pamětníky” bude ale tato zpráva vyvolávat nostalgii a smutek.

LocalBitcoins je jedna z nejznámějších platforem, které postavily kryptoměnový svět na nohy. O tom vypovídá i doba fungování, která se dostala na celých deset let. Nedávno ale ohlásili konec. Údajným důvodem je špatná a chaotická situace na trhu.

Služba LocalBitcoins fungovala tak, že spojila nakupujícího a prodávajícího odkudkoliv na světě s pomocí inzerce. Účastníci obchodu si domluvili podmínky předem a podle nich se obchod uskutečnil. Firma zajišťovala escrow službu, ale celá transakce proběhla normálně na blockchainu a finanční vyrovnání následně v reálném světě. Žádná burza, žádná směnárna, jen staré dobré obchodování mezi lidmi.

Zdroj: Coin.dance

LocalBitcoins dokázala vytvořit tržiště, které se velice blížilo ideální představě toho, jak by asi mělo obchodování kryptoměn vypadat. Přerušení aktivity LocalBitcoins je skutečně tragická zpráva, a to především pro méně rozvinuté oblasti světa, kde služba zažila ten největší boom.

Více se můžete dozvědět na stránce Cointelegraph.

Burza Kraken zastavuje staking a platí pokutu SECu

Minulý týden se regulátor v USA zaměřil na jednu z největších burz dneška – Kraken. Platforma byla osočená z toho, že nedostatečně informuje investory o rizicích stakingu. Podle úřadu měla platforma nabízet přehnané a neopodstatněné výnosy. Kromě jiného také investory neseznámila s tím, že se při stakingu vzdávají kontroly nad prostředky a předávají je do rukou poolu.

Komise pro kontrolu cenných papírů v USA dosáhla vítězství, neboť nařídila burze pozastavit služby stakingu. K tomu musí Kraken zaplatit pokutu 30 milionů dolarů.

Jestliže víte, jak staking ve skutečnosti funguje, možná budete mít stejnou otázku jako my. Chápe vůbec SEC proces za celým stakingem?

Více na stránkách Coindesk.

Rusko bude financovat těžařskou farmu

Rusko je z pohledu kryptoměn dosti rozporuplné. V jednu chvíli v oboru vše zakazují, pak zase povolují a podporují. Poslední zprávou z Ruska je to, že chce stát dokonce financovat těžařskou farmu. Středisko bude umístěno na východě země v oblasti Buryatia.

Zdroj: Google

Relativně zapadlý region bude v budoucnu obsluhovat budovu obsahující kolem 30 000 těžařských stanic. Mělo by zde pracovat 100 lidí a celkový odběr energie bude sahat až na 100 megawattů.

Více na stránkách Bitcoinist.

Regulátor zakázal Paxosu vydávat stablecoin Binance USD

Regulátor v New Yorku nařídil platformě Paxos pozastavení vydávání stablecoinu Binance USD. Důvod je v podstatě stejný jako v minulých případech stablecoinů. Binance USD je údajně cenný papír a Paxos tak provádí neohlášené vydávání cenných papírů

Zdá se, že se SEC pustil do války se stakingem a je jen otázkou času, než se opře i do jiných služeb. Již jsme si řekli o burze Kraken. Kdo by ale mohl být další na řadě? Směnárna? Nebo stablecoin?

Zdroj: Coinmarketcap

BUSD je dnes třetí největší stablecoin na trhu. Na druhém místě je USDC a na tom prvním Tether.

Více si můžete přečíst na stránkách Cointelegraph.

Valentýnský update Cardana

Celá komunita Cardana se těší na přicházející update, který bude spuštěn na Valentýna. Update by měl přinést vylepšení zabezpečení a lepší interoperabilitu mezi protokoly. Bude specificky zaměřený na decentralizované aplikace a platformu Plutus.

Více se můžete dozvědět na stránkách Cryptoglobe.

Partnerem týdeníku je Coinwage

„Děláme spoření do bitcoinu jednodušší“

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage