Drazí čtenáři, vítejte u našeho tradičního týdeníku ze světa kryptoměn. Jako vždy jsme si pro vás připravili řadu novinek, které podle nás stojí za pozornost. V dnešním článku se podíváme na velice různorodá témata. Zaměříme se na příklad na americký Robinhood, který v Evropě spustil obchodování kryptoměn, podíváme se na možnost odesílat kryptoměny po chatu s pomocí Coinbase a mnoho dalšího. Přejeme vám příjemné čtení. Vrhněme se na to.

Robinhood spouští obchodování kryptoměn v Evropě

Aplikace, které umožnily rychlé a jednoduché investice do aktiv na kapitálovém trhu, byly pro mnoho lidí spásou. Díky nim získali i drobní střadatelé možnost zainvestovat své prostředky do firem jako Apple, Microsoft apod. Jak je již zvykem, fintech se drží moderních trendů, a tak není nic překvapivého, když přijdou s nabídkou kryptoměn.

Robinhood je právě jedna z těchto firem. Původně americká společnost se pozvolna dostává na evropský trh. V čele tohoto rozletu jsou kryptoměny, jejichž obchodování nabídne všem uživatelům, kteří mohou mít u společnosti účet. Podle všeho by mělo být obchodování bez jakýchkoliv poplatků (alespoň prozatím). Investoři by měli dokonce získat určitou část zobchodovaného objemu zpět v podobě bitcoinu.

Tato novinka přichází ani ne týden poté, co získal Robinhood licenci pro provoz služeb ve Velké Británii.

Více na stránkách Cointelegraph.

Díky Coinbase bude možné odesílat a přijímat kryptoměny skrze chatovací aplikace

Jedna z věcí, kterou musí kryptoměny usilující o adopci řešit, je uživatelská přívětivost. Dnešní systémy jsou již velice dobře optimalizované pro “relativně” moderního člověka. Takový uživatel je vcelku líný a není mu vůbec snadné vnutit myšlenku, že by se měl učit s něčím lepším, ale také složitějším a jiným. Sny o čisté P2P síti bude tak pravděpodobně předcházet doba komerční a podniková.

V tomto duchu se vydala Coinbase, která přináší poměrně zásadní funkci. Uživatelé budou mít možnost odesílat a přijímat kryptoměny skrze chatovací služby jako WhatsApp, Telegram apod. Vlastně stačí jen to, aby mohl uživatel odeslat URL odkaz s příkazem.

V praktickém provozu bude potřeba vlastnit softwarovou peněženku Coinbase na daném zařízení. Jakmile pak uživatel klikne na link, aplikace se otevře a převod se provede. Firma udělala také zjednodušený mód peněženky, který bude obsahovat jen naprosto základní funkce, čímž by se měl dále zpříjemnit vstup novým uživatelů do této technologie.

Více na stránkách Cointelegraph.

Švýcarské město Lugano bude od svých obyvatel přijímat daně v kryptoměnách

Chtěli jste někdy nějaký blízky příklad aplikace kryptoměn v reálném světě? Co takhle platit daně v těchto digitálních aktivech? Přesně to bude totiž umožněno obyvatelům švýcarského města Lugano.

Lidé zde žijící budou mít možnost hradit poplatky za veřejné služby a daně v bitcoinu a stablecoinu USDT.

Více na stránkách Cointelegraph.

Firma Trezor odstartovala vzdělávací kampaň v Africe

Naši drazí kluci z Trezoru minulý týden začali vzdělávací kampaň v Africe. Cílem je především aktivní spolupráce s obyvatelstvem a prezentace kryptoměn a jejich výhod. Pilotní program Trezor Academy je aktivní Ghaně, Keni, Nigérii, Burundi, Ugandě a Kamerunu. Kromě jiného Trezor podporuje a spolupracuje s projektem Bitcoineta, což je automobil se stejným účelem – rozšiřovat povědomí o této technologii.

Více na stránkách Cointelegraph.

Société Générale vydala první zelený dluhopis na Ethereu

Société Générale je firma vlastnící naši Komerční banku. Tento nadnárodní konglomerát teď vydal vůbec první zelené dluhopisy na blockchainu Ethereum, což je v takto zkostnatělé struktuře dost odvážný krok. Tyto dluhopisy budou mít hodnotu 10 milionů euro a splatnost tři roky.

Více na stránkách Cointelegraph.

Za rok 2023 zablokoval kazachstán necelých 1000 nelicencovaných směnáren

Úřad pro monitorování finančních aktivit v Kazachstánu zablokovala v roce 2023 přesně 980 ilegálních platforem pro obchodování kryptoměn. I když se to zdá jako naprosto šílené číslo, faktem je, že jde o výsledek zvýšené regulace a standardizace kryptoměnového podnikání, o což momentálně usilují všechny vlády na světě.

Více na stránkách Cointelegraph.

V El Salvadoru vlastní kryptoměny méně než 2 procenta populace

El Salvador byl první zemí na světě, která si osvojila Bitcoin jako svou zákonnou měnu. I když už je to od tohoto okamžiku několik let, podle posledního reportu se zdá, že v zemi zas tolik aktivních příznivců není.

Dle zprávy z firmy CoinGecko vlastní nějaké kryptoměny pouze 2 procenta populace. Je to poměrně smutná zpráva vzhledem k tomu, jak velké kroky tamní vláda dělá vůči rozvoji kryptoměnové infrastruktury a adopci.

Více na stránkách Cointelegraph.

El Salvador odhaluje bitcoinová “Freedom Visa”

El Salvador v předešlých dnech odhalil také tzv. Freedom Visa. Tato občanství bude možné získat v případě, že v zemi investujete alespoň 1 milion dolarů v bitcoinu nebo stablecoinu USDT. Tato cesta je prozatím otevřená pro 1000 lidí. O dalších místech se zatím neví.

Více na stránkách Cointelegraph.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage