Naši drazí čtenáři, vítejte u dalšího vydání zpráv ze světa kryptoměn. Představíme si společně události, které se odehrály za uplynulý týden. Tentokrát se pohled investorů a nadšenců zaostřuje na Mezinárodní měnový fond a jeho vyjádření ohledně údajného nebezpečí, které kryptoměny přinášejí.

Mezinárodní měnový fond bije na poplach – Kryptoměny mohou podkopat stávající měnový systém

Topící se stébla chytá. Také je ale faktem to, že kope všude kolem sebe. Zdá se, že přesně takto se dnes začíná chovat IMF. 

Mezinárodní měnový fond je organizace, která sleduje globální obchod a toky peněz, hodnotí monetární politiku jednotlivých zemí a doporučuje určité postupy. V případě krizí se IMF staví do pozice zachránce a pomáhá postiženým zemím pomocí úvěrů.

Ve čtvrtek vydal IMF komentář k celému sektoru kryptoměn. Volá po globální koordinované akci, která má dostat toto odvětví pod kontrolu, a případně i vše zakázat.

Obecně pozorujeme, že údajné benefity plynoucí z kryptoměn se zatím nijak neprojevily, nicméně se objevilo mnoho zásadních rizik,” řekl IMF. Poslední poznámkou se stalo to, že by měl veřejný sektor kryptoměny využít ve svůj prospěch.

Za nás je to jednoduché. Instituce žijící z inflačního systému (který z části ovládá) se prostě vzpouzí myšlence, že by mohlo existovat něco svobodného, nekontrolovaného a anonymnějšího.

Více se můžete dozvědět na webu The Block.

Coinbase pozastaví obchodování coinu Binance USD

13. března bude na Coinbase pozastaveno obchodování jednoho z největších stablecoinů na trhu – Binance USD. Údajným důvodem by mělo být nedodržení podmínek, který musí coin splnit k tomu, aby mohl být na burzu zařazen. 

Zákazníci budou mít stále možnost Binance USD vybrat a odeslat na jinou peněženku, ale už ho nebude možné prodat ani nakoupit na směnárně Coinbase, burze Coinbase Pro a službě Coinbase Prime.

Jde tak o další kopnutí do Binance. Poslední zásah dostal Binance USD ze strany regulátora v New Yorku, který nařídil, aby Paxos již nadále nevydával tento stablecoin.

Více na portálu The Block.

Firma Mastercard spouští systém plateb s pomocí stablecoinů

Mastercard uzavřela partnerství se společností Immersive. Ta se pohybuje na poli web3 aplikací. Společně nabídnou systém, který zákazníkům umožní platit za fyzické a digitální předměty, a to i ty v prostoru metaverse.

Služba bude prozatím dostupná pro klienty z Austrálie a Nového Zélandu. Hlavní měnou v pozadí celého systému bude stablecoin USDC. Zatímco Immersive bude poskytovat platební software, Mastercard zajistí správné postupy ve věci ověření zákazníka (KYC legislativa) a AML zákonů.

Více si můžete přečíst na The Daily Hodl.

Druhá největší banka Německa nabídne kryptoměnové služby

DZ Bank je druhou největší bankou v Německu. Instituce je údajně připravena k tomu, aby nabídla kryptoměnové custodiánské služby zaměřené na firemní klientelu. Služby budou dostupné díky partnerství se společností Metaco. Ta je na trhu již od roku 2015 a soustředí se především na služby v oboru digitálních aktiv.

Vše bude postavené na systému Harmonize z dílen Metaco. Platforma podle DZ Bank dokázala, že je dostatečně spolehlivá a bezpečná. Nabízí možnost plného oddělení jednotlivých zákazníků, kontrolu nad aktivy, jejich správu a mitigaci rizik.

Metaco rozhodně není v tomto ohledu žádným nováčkem. Už v minulosti firma navázala partnerství s jinými institucemi, mezi kterými lze najít giganty jako Citibank či Société Générale.

Více se můžete dozvědět na stránkách Cryptopotato.

El Salvador chce otevřít bitcoinovou ambasádu v Texasu

V Texasu by mohla vzniknout další bitcoinová ambasáda. Milena Mayorga, vyslankyně El Salvadoru, se nedávno setkala se zástupcem tajemníka amerického státu Texas.

Setkání proběhlo kvůli diskuzi o potenciálním vybudováním bitcoinové ambasády. Jednalo by se o podobný projekt, jaký vznikl ve švýcarském Luganu. Toto město přijalo defakto podobné řešení, jako samotný El Salvador, a v zásadě se zde stal bitcoin oficiálním platidlem.

Prozatím není nic jisté, ale jednoznačně se jedná o krok správným směrem.

Více si přečtěte na stránkách Cryptoglobe.

Partnerem týdeníku je Coinwage

„Děláme spoření do bitcoinu jednodušší“

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage