Drazí čtenáři, vítáme vás u našeho tradičního týdeníku z kryptoměnového světa. Jako vždy pro vás máme připravenou řadu novinek, které podle nás stojí za přečtení. Dnes se podíváme na další informace týkající se kryptoměnového ETF na bitcoin, představíme si varování ze strany CFTC a ukážeme si třeba těžaře, kterého již můžete oficiálně obchodovat na americké burze Nasdaq. Přejeme vám příjemné čtení.

Spotové ETF na bitcoin od BlackRocku drží již dvě miliardy dolarů

Schválení ETF na spotový bitcoin byla velká událost, která s největší pravděpodobností teprve nabere na síle ve chvíli, kdy se do něj navalí širší veřejnost a velké investiční fondy. I navzdory volatilnímu trhu jdou produkty kupředu a požírají stále větší objemy prostředků. Jak je na tom v tuto chvíli burzovně obchodovatelný fond značky BlackRock?

BlackRockové ETF je momentálně nejrychleji rostoucím produktem ze své rodiny. Společně s nedávným zvednutím ceny bitcoinu již objem prostředků dosáhl na dvě miliardy dolarů. Rajat Soni, analytik a investor, na svém X účtu uvedl také poměrně dobrou poznámku, která se týkala vydávání nových jednotek do oběhu. Dnes se každý den vytěží v průměru 900 jednotek bitcoinu, zatímco klienti BlackRocku skrze fond skupují zhruba dvakrát až pětkrát větší částku, a to samozřejmě každý den.

Více na stránkách Cointelegraph.

CFTC varuje – AI nedokáže předvídat ceny kryptoměn

Teď jednu chuťovku pro obecenstvo. Rostoucí ceny, náhodné poklesy a obecná nejistota nutí lidi k vyhledávání všemožných rad. Zamíchejte do tohoto guláše ještě umělou inteligenci a nebude žádným překvapením, že se velká část nezkušených investorů půjde radit právě k AI. Očividně se jedná o poměrně rozsáhlý trend, protože na něj upozornila i CFTC, což je Americká komise pro kontrolu finančních derivátů.

Ve svém vyjádření tato komise investory přímo vyzvala, aby nespoléhali na všemožné tradingové AI boty se sliby o snových výnosech.

Více na stránkách Cointelegraph.

Těžař GRIID je již obchodovatelný na burze Nasdaq

Pokud se chcete zapojit do kryptoměnového světa bez toho, abyste museli přímo vlastnit nějakou kryptoměnu, můžete na to jít trochu oklikou skrze akciové společnosti. Prakticky je to dost podobné jako u komodit – nechcete držet zlato, ale chcete na něm vydělat? Investujte do těžařů.

google.com

V minulém týdnu se na americké burze Nasdaq začala obchodovat těžařská společnost Grid Infrastructure. Jedná se o datové centrum soustředící se na mining, které začalo svou kryptoměnovou činnost v roce 2019. IPO proběhlo skrze SPAC organizaci, což je speciálně vytvořená společnost existující na akciovém trhu, jejímž jediným cílem je nákup nějakého reálného businessu, jenž se tak prakticky dostane na burzu.

Asi není třeba říkat, že jde o výrazně rizikovou investici.

Více na stránkách The Block.

Komise pro kontrolu cenných papírů odkládá rozhodnutí o spotovém ETF na ether

Se burzovně obchodovaným fondem na spotový bitcoin to bylo velice těžké a jednalo se o něm několik let. Se ETFkem na spotový ether to bude pravděpodobně ještě o kus těžší, což dokazuje i chování Komise pro kontrolu cenných papírů.

V minulém týdnu SEC znovu odsunul rozhodnutí týkající se žádosti o schválení právě tohoto produktu. Námitky se týkaly hlavně ověřovacího protokolu Proof-of-Stake, který je podle komise náchylnější ke koncentraci síly v rukách jen několika málo entit. Další jednání by mělo být od této události za 21 dní s měsíční dobou na námitky.

Více na stránkách The Block.

V pondělí již budou na Googlu reklamy na kryptoměnová ETF

Kryptoměnové ETF produkty již budete moct zahlédnout i v reklamách na Googlu. Advertising tohoto “zboží” začal toto pondělí. Podle společnosti budou zároveň nastavené určité filtry, které by měly zamezit používání reklam pro závadné nebo rizikové produkty.

Ať už se na všechna ETF díváte jakkoliv, faktem zůstává, že nejspíš půjde o nezbytný krok směrem k většímu rozšíření této technologie k širší veřejnosti. Naopak současným držitelům může udělat radost tlak na růst ceny, který tato nová poptávka po těchto produktech s velkou pravděpodobností vytvoří.

Více na stránkách Cointelegraph.

Již 18 senátorů z USA otevřeně podporuje kryptoměny

Podpora kryptoměn mezi politickými představiteli je citlivé téma. I tak se ale již objevuje poměrně velká část zástupců, kteří se k této technologii hlásí. Je to velký úspěch, neboť ještě pár let zpět se o něčem takovém nikomu ani nezdálo.

standwithcrypto.org

Spojené státy americké mají v každém svém státě dva senátory. V tuto chvíle se již osmnáct z nich k této technologii kloní, a to velmi pozitivně. Veřejně podporují například společnost Coinbase, což je jedna z nejznámějších kryptoměnových směnáren na světě, proti které se v minulých měsících velice často stavěl celý Fed a ostatní regulátoři.

Více na stránkách Crypto.news.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage