Drazí čtenáři, vítejte u našeho tradičního týdeníku ze světa kryptoměn. Jako vždy pro vás máme připravenou řadu novinek, které podle nás stojí za pozornost. Jedna z prvních zpráv, na kterou se koukneme, se bude týkat evropských voleb a jejich odhadovaného dopadu na kryptoměnový sektor. Podíváme se i na Trezor, ve kterém začali řešit uživatelské chyby spojené s jejich zařízeními. Mezi dalšími zprávami pak bude třeba vyjádření organizace Greenpeace, která žádá o řešení environmentální zátěže vytvořené těžbou kryptoměn po Wall Street institucích. Pohodlně se usaďte, přejeme vám příjemné čtení.

Evropské volby a jejich dopad na kryptoměny

Volby do Evropského parlamentu proběhly před několika dny. Jelikož je EU orgán, který svým způsobem stojí nad všemi členskými státy, rozhodně se vyplatí sledovat nálady zvolených politiků i ohledně témat jako jsou například kryptoměny. V případě, že by měly velké zastoupení skupiny s odmítavým pohledem na tuto technologii, mohla by být budoucnost bitcoinu, kryptofirem a jiných projektů v EU minimálně náročná. Jak to tedy dopadlo?

cointelegraph.com

Pro teď se zdá, že se vlastně nic moc zásadního měnit nebude. Největší počet křesel získala European People’s Party (EPP), kteří jsou ohledně technologie kryptoměn opatrní, ale rozhodně ji neodmítají. Nepříjemností z jejich strany je hlavně tendence k velkým regulacím, což může mít za výsledek přehnaná opatření, která budou kryptoměny a firmy brzdit. Na druhém místě je skupina S&D, kteří jsou na tom velmi podobně. S technologií do budoucna počítají, avšak pod návalem regulací.

The Left in the European Parlament jsou zase příklad strany z druhého týmu. Kryptoměn se spíše bojí, děsí se toho, že prohloubí rozdíly mezi lidmi apod. K tomu všemu je označují za ekologickou katastrofu.

V celkovém souhrnu se spíše zdá, že kryptoměny nejsou nějakou položkou, na kterou by se chtěl kdokoliv v nějaké větší míře soustředit. 

Více na stránkách Cointelegraph.

Nerozumíte hardwarové peněžence od Trezoru? Domluvte si poznávací videohovor!

Pokud to nevíte, tak v naší malé zemičce vznikla jedna z nejlepších a nejznámějších kryptoměnových peněženek Trezor. Firma nedávno vydala úplně nový model s názvem Trezor Safe 5, který je z hlediska bezpečnosti zase o poznání lepší než jeho předchůdci. 

trezor.io

Každý prvek zabezpečení se hodí, avšak přináší také nové obtíže pro zákazníky a uživatele, kteří již v základu bojují s principy a složitostmi kryptoměnového světa. Aby Trezor svým uživatelům ulehčil, vytvořila firma onboardingový program s názvem Trezor Expert, který by měl zákazníkovi pomoci se správným nastavením hardwarové peněženky. Program stojí 99 dolarů a lze jej koupit na oficiálních stránkách firmy Trezor.

Více na stránkách Cointelegraph.

Nový zákon v Jižní Koreji zásadně omezí zhruba 600 kryptoměn

Jižní Korea je považována za jedno z technologických center. Vůči kryptoměnám se však tamní regulátoři chovají poměrně chladně. V novém zákoně, který vejde v platnost 19. července, jsou ustanovena nová pravidla pro kryptoměnové burzy a směnárny. Provozovatelé budou muset v pravidelných intervalech revidovat a hodnotit více než 600 kryptoměn a tokenů, které jsou na nich zalistované. V případě, že to firmy nedodrží, se do hry dostávají pokuty, a dokonce i případné vězení.

Více na stránkách Cointelegraph.

MoonPay spouští nákupy za fiat peníze skrze spolupráci s PayPalem

Zákazníci v EU a Velké Británii dostanou nově možnost financovat své obchody na MoonPay skrze Paypal. Prozatím je tento způsob převodu prostředků dostupný pro zhruba 1 procento uživatelů, avšak v následujících týdnech bude spuštěn pro všechny státy kromě Chorvatska, Islandu a Maďarska. 

Více na stránkách Cointelegraph.

Bude Deutsche Telekom těžit kryptoměny?

Telekomunikační firma Deutsche Telekom na konferenci BTC Prague oznámila své plány na těžbu bitcoinu. Prozatím se společnost angažovala pouze v provozu Lightning Network uzlů a standardních bitcoinových node. Žádné bližší detaily zatím nejsou známé.

Více na stránkách Cointelegraph.

Microstrategy nakupuje další bitcoin a 700 milionů dolarů

Microstrategy v čele s Michaelem Saylorem začíná s další vlnou konvertibilních dluhopisů za 700 milionů dolarů. Peníze vybrané z těchto cenných papírů budou použité hlavně na nákup bitcoinu. Microstrategy dnes drží 214 400 jednotek, což je při současných cenách zhruba 14 miliard dolarů.

Více na stránkách Cointelegraph.

Podle Greenpeace je Wall Street zodpovědná za bitcoinovou těžbu

Organizace Greenpeace se ve světě proslavila všemožnými akcemi, skrze které se snaží bojovat za zvířata a životní prostředí. V jejich nové zprávě se na paškál dostaly i kryptoměny. Skupina upozorňuje na těžbu bitcoinu a její “údajné” environmentální dopady, a zároveň kritizuje některé firmy na Wall Street jako BlackRock, Vanguard nebo třeba MassMutual, které těžební operace financují.

Greenpeace také vyzývá k tomu, aby se začala těžba bitcoinu více danit, což ji podle nich omezí.

Více na stránkách Cointelegraph.

Partnerem týdeníku je Coinwage

„Děláme spoření do bitcoinu jednodušší“

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage