• Společnost Trezor ze skupiny SatoshiLabs představuje hned tři nové produkty
  • Trezor Safe 3 – cenově dostupná peněženka ve čtyřech barevných provedeních
  • Trezor Safe 3 Bitcoin-only – limitovaná edice 2 013 kusů kryptopeněženek pro ty největší bitcoinové nadšence
  • Trezor Keep Metal – speciální zařízení z letecké nerezové oceli k zabezpečení recovery seedu (bezpečné zaznamenání tajného klíče určeného k obnově digitální peněženky)

„Svět se nezadržitelně blíží k další býčí sezoně. My na ni chceme být připravení. Proto přinášíme hned tři nové produkty s ambicí udržet si pozici, kterou Trezor ve světě kryptoměn má,“ říká CEO společnosti Trezor Matěj Žák. Novinkami chtějí tvůrci první hardwarové kryptopeněženky pomoci nováčkům a začátečníkům v kryptoměnách na cestě k nezávislé kontrole nad jejich financemi. Na prvním místě stojí intuitivní a cenově dostupná HW peněženka Trezor Safe 3. V závěsu jde limitovaná edice: model Safe 3 Bitcoin-only s možností uchovat pouze bitcoin. Těch bude k dispozici 2 013 kusů, což odkazuje k roku založení společnosti. Poslední novinkou je Trezor Keep Metal, řešení pro uchování tzv. recovery seedu. Jedná se o odolné zařízení pro zaznamenání klíče určeného k obnově kryptoměnové peněženky. Předobjednávky jsou pro všechny novinky dostupné už nyní, rozesílat se začnou v polovině listopadu. Mimo Trezoru se na blížící bull market chystají i další firmy ze skupiny SatoshiLabs, například posilováním týmů.

„Bitcoin a celý sektor kryptoměn je tu s námi téměř 15 let. Již dávno ale nejde o segment na okraji mediální i veřejné pozornosti. Na celém světě je dnes přes 420 milionů majitelů kryptoměn. Podle předpovědí se má jejich počet do roku 2027 více než zdvojnásobit na téměř miliardu, tedy na každého osmého obyvatele světa. S blížící se novou vlnou adopce bitcoinu tak přicházíme s novými produkty. Ty nejen nováčkům umožní držet kryptoměny s vědomím, že mají své finance zcela pod kontrolou. Události z posledního roku velmi jasně ukázaly, jaká rizika lidé podstupují, když svěřují své kryptoměny do úschovy centralizovaným burzám,“ doplňuje Žák.

Zodpovědná příprava na býka

Představení nových produktů Trezoru je do jisté míry výsledkem silné pozice, ve které se v současnosti skupina SatoshiLabs nachází. Přestože segment zažívá bear market, skupina zaregistrovala nad očekávání dobré hospodářské výsledky. Navíc nedávno rozšířila řady technických a komerčních týmů. Také ty mají pomoci připravit skupinu na bull market, kdy se opět očekává zvýšený zájem o bitcoin a kryptoměny obecně. Hiring v celé skupině SatoshiLabs přitom pokračuje dál.

„Vzhledem k tomu, v jaké fázi cyklu se nyní nacházíme, je zodpovědná příprava na bull market více než namístě. Jsme si vědomi neustále se zvyšujícího zájmu o kryptoměny, a proto chceme jít nováčkům naproti. Jsem pyšný na to, co se nám podařilo, a věřím, že nová řada Trezorů dodá odvahu těm, kteří by rádi převzali odpovědnost do svých rukou. Krachy burz, které jsme viděli v posledním roce, ukázaly, jak důležité je mít krypto u sebe. Jen v případě FTX ztratili držitelé v součtu téměř 9 miliard dolarů. Snad i proto jsou prodeje dosavadních modelů výrazně lepší, než jsme čekali. Je vidět, že majitelé kryptoměn nechtějí brát nic na lehkou váhu,“ dodává spoluzakladatel skupiny SatoshiLabs Pavol „Stick“ Rusnák.

Posílená ochrana, 7 000 kryptoměn, intuitivní aplikace

Peněženka Trezor Safe 3 je navržená s ohledem na nové zájemce o kryptoměny. Její ovládání je intuitivní, je dostupná ve čtyřech barevných provedeních. Cena bude 1 899 korun. Novinkou v produktu je speciální čip „secure element“, který ještě více posiluje zabezpečení v případě ztráty peněženky a snahy o její fyzické prolomení. Zatím se však nejedná o výrobek sesterské společnosti Tropic Square, na jehož implementaci se stále pracuje.

Nejde však pouze o hardware, součástí celého ekosystému, který usnadňuje uživatelům správu kryptoměn, je též aplikace Trezor Suite. Ta umožňuje nákup, prodej, spoření a další funkce v bezpečném prostředí Trezoru. Trezor Safe 3 mimo bitcoinu a etherea podporuje také 7 000 dalších kryptoměn. „Chápeme, že zejména pro nováčky může být tzv. self-custody zastrašující a složité. Proto jsme novinky navrhli s ohledem na začátečníky a produkty jsou plné prvků, které zajišťují bezpečnost digitálních aktiv. Správa kryptoměn je nyní snadnější než kdykoli předtím, a to díky mobilní aplikaci Trezor Suite,“ dodává Žák.

Výročím pro dobrou věc

Na oslavu desetiletého výročí od uvedení první hardwarové peněženky na světě vydává Trezor také limitovanou edici Trezor Safe 3 s dovětkem Bitcoin-only. Nabízí firmware pouze pro bitcoin a je k dispozici v jediné vhodné barvě, oranžové, která je s nejznámější kryptoměnou na světě neodmyslitelně spojená. S ohledem na založení Trezoru bude k dispozici pouze 2 013 kusů za stejnou cenu jako klasický model Trezor Safe 3. Z každého prodaného kusu potom Trezor, potažmo SatoshiLabs, věnuje 21 eur na podporu Trezor Academy, vzdělávací iniciativy v oblasti bitcoinu. Společnost chce tímto způsobem oslavit schopnost bitcoinu posilovat nezávislost a postavení jednotlivců.

Novinky uzavírá Trezor Keep Metal, který uchovává prakticky to nejcennější pro nezávislou správu kryptoměn – tzv. recovery seed. Pokud někdy dojde ke ztrátě, poškození nebo krádeži Trezoru, mohou uživatelé použít recovery seed, jedinečný řetězec slov vygenerovaný při první registraci zařízení, čímž obnoví přístup k peněžence. Trezor Keep Metal zajišťuje bezpečnost seedu za jakýchkoli podmínek a eliminuje chyby při záznamu slov. Vyroben je totiž z letecké nerezové oceli. S cenou začínající na 2 399 korunách se navíc jedná o jedno z nejlevnějších řešení na trhu.

Více o SatoshiLabs – tvůrce Trezoru

SatoshiLabs je technologická skupina, která se zaměřuje na posílení nezávislosti jednotlivce a budování decentralizovaného finančního ekosystému prostřednictvím kryptoměnových a open source technologií. Společnost, která zastřešuje čtyři nezávislé entity, se těší skvělé globální pověsti díky vytváření produktů definujících odvětví. Kromě Trezoru – první hardwarové kryptopeněženky na světě, stojí SatoshiLabs i za vznikem zdrojových kódů a populárních standardů BIP 39 a 44, bez kterých by se většina kryptopeněženek neobešla. Vedle toho skupina pomocí Invity.io usnadňuje také samotné obchodování s kryptoměnami a její startup Tropic Square se věnuje vývoji přelomového, plně auditovatelného čipu založeného na open source přístupu, jenž by se měl objevit také v Trezoru. Nejnovější přírůstek Vexl.it poskytuje jednotlivcům možnost anonymně a bezpečně nakládat s bitcoiny v rámci vlastní komunity. 

Avatar Autor
Redakce

Autorem je redakce fintech magazínu Fintree.