Drazí čtenáři, vítejte u našeho tradičního týdeníku ze světa kryptoměn. Jako vždy pro vás máme řadu novinek, které podle nás stojí za pozornost. V dnešním vydání se budeme soustředit na známou směnárnu Coinbase, kde chtějí spustit obchodování futures kontraktů (Dogecoin, Litecoin, Bitcoin Cash), dále se podíváme na falešné informace z účtu Trezoru na stránkách X, a nakonec se pobavíme třeba o peněžence MetaMask nebo memecoinových presalech. Pohodlně se usaďte, přejeme vám příjemné čtení.

Společnost Coinbase bude spouštět obchodování futures na Dogecoin

Coinbase plánuje na začátek května zprovoznit obchodování futures kontraktů. Celkem budou určeny pro tři kryptoměny – Dogecoin, Litecoin a Bitcoin Cash. Především Dogecoin je z této trojice tím nejzajímavějším, neboť se ve své podstatě jedná o vtip. Podle Coinbase se již Dogecoin oprostil od své “meme” éry, a dá se tak na něj koukat jako na seriózní projekt.

Pokračující popularita a aktivní komunita Dogecoinu napovídá tomu, že již coin překonal své kořeny a zařadil se tak do pevných základů kryptoměnového světa,” znělo ve vyjádření Coinbase.

cointelegraph.com

Coinbase je jedna z nejznámějších kryptoměnových směnáren na světě. Nejenže propojuje investory skoro z celého světa, ale dokonce se poměrně napřímo pouští do silných regulatorních autorit jako například do Komise pro kontrolu cenných papírů v USA. Nemyslete si ale – podobnou “sodu” firma schytává i nazpět. Je potom poměrně zajímavé sledovat, že se i tak rozvíjí a spouští nové funkce.

Více na stránkách Cointelegraph.

Účet Trezoru na platformě X promuje falešný token

Znáte peněženky Trezor? Jde o zařízení pocházející z našich končin, které se v kryptoměnové komunitě prosadilo na první příčky oblíbenosti. Firmu sledují miliony lidí a každý problém je tak hned na očích. O tom se se přesvědčil hacker, kterému se povedlo nabourat na oficiální účet Trezoru na platformě X. Co se tedy stalo?

Na účtu Trezoru se minulý týden objevilo několik příspěvků, které vyzývaly k nakupování $TRZR tokenu. Ten se posléze ukázal jako naprosto podvodný. Jednalo se s největší pravděpodobností o SIM-swap útok. Útočník si naštěstí stihl odnést pouze 8,1 tisíce dolarů, což není nic.

cointelegraph.com

Komunita se do firmy obula s tím, že vedení káže vodu, ale pije víno, když sami nedokáží používat 2FA autorizaci, kterou všude doporučují.

Více na stránkách Cointelegraph.

Z peněženky MetaMask již budete moci vytáhnout informace pro daňový úřad

Jedna z nejhorších věcí v kryptoměnovém světě z hlediska uživatelské přívětivosti a adopce jsou jednoznačně daně. Abyste totiž mohli žít s čistým svědomím ohledně okrádání státu, pak musíte sledovat každou transakci, počítat výnosy kvůli rostoucí ceně a na začátku roku danit, což je většinou peklo.

MetaMask chce vyjít uživatelům vstříc novým updatem, ve kterém přinese možnost vytvoření výpisu pro daňový úřad. Vše půjde skrze platformu CoinLedger, do které si z peněženky importujete data a stáhnete výpis.

Více na stránkách Cointelegraph.

Presale je nový trend v memecoinech, token Milady vybral přes 18 milionů za 2 hodiny

Jestliže chcete dnes koupit nějaký nově vznikající memecoin, můžete tak udělat skrze presale akce. Tímto trendem žije hlavně blockchain Solana, na kterém vzniká jeden memecoin za druhým. Důkazem o oblíbenosti tohoto způsobu může být například token Milady s NFT kolekcí, který stihl od investorů vybrat 18 milionů dolarů, a to za pouhé dvě hodiny od spuštění akce.

Více na stránkách Cointelegraph.

Přijde z EU zákaz anonymních kryptoměn? Zatím jen omezení

Není blockchain jako blockchain. Některé jsou plně transparentní a pseudonymní, jiné se naopak snaží o naprostou anonymitu transakcí. Ty privátnější jsou pak velkým trnem v oku pro regulátory, kteří s nimi ztrácí půdu pod nohami.

Fungování v takovém světě si chce přirozeně pojistit i Evropská unie. V nových zákonech proti praní špinavých peněz jsou limity plateb s anonymními měnami, které se nastavili na úroveň 3 000 dolarů. Mračna se také zdržovala nad transakcemi mezi soukromými adresami, ale zde se zatím nic prosadit nepodařilo.

Více na stránkách Cointelegraph.

Nigérie po Binance požaduje zveřejnění uživatelských dat

Binance je jako stodola uprostřed holé pláně – je prostě každému na očích. Tato pozornost s sebou nese velkou popularitu, ale také terč na zádech pro státníky celého světa. 

Nový přírůstkem do této rodiny utlačujících nařízeních je požadavek o zveřejnění dat všech nigerijských uživatelů. Důvodem, který dal k tomuto rozhodnutí podnět, je údajná kriminální aktivita, která na platformě probíhá.

Víc na stránkách Cointelegraph.

Na bitcoinových Ordinals je už i hudba

Rapper Ghostface Killah ze skupiny Wu-Tang Clan bude vydávat svou novou hudbu ve formě Bitcoin Ordinals. Celkově by mělo být dostupných 10 000 tokenů k volnému mintu. Společně s těmito NFT tokeny se tak k držitelům dostanou i práva na úpravu, vylepšování nebo znovupoužití zvukových záznamů ve svých vlastních projektech.

Více na stránkách Cointelegraph.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage