Drazí čtenáři, vítejte u dalšího vydání týdeníku z kryptoměnového světa. Pokud investujete do bitcoinu a jiných kryptoměn, jistě vám minulý týden udělal radost pěkný růst o několik procent. I z pohledu novinek se ale děly zajímavé věci. Do světla reflektorů v soudní síni se totiž dostala společnost Binance.

Kryptoměnová burza Binance osočena z porušení derivátových zákonů

CFTC, Komise pro kontrolu finančních derivátů v USA, spustila v roce 2021 vyšetřování ohledně největší kryptoměnové burzy na světě Binance. To vyvrcholilo v minulém týdnu, kdy komise zahájila spor s burzou a Changpengem Zhao (CEO Binance) u soudu v Chicagu. 

Komise usoudila, že burza Binance umožnila svým zákazníkům obchodovat finanční deriváty v rozporu s nastavenými pravidly. Binance údajně tento typ nástrojů neregistrovala u příslušných autorit a zároveň nesplnila potřebná opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu.

Tento zákrok demonstruje, že není místo či lokace, která by zabránila CFTC v ochraně amerických investorů. Můj výrok byl naprosto jasný – CFTC využije veškerou svou autoritu k nalezení a zastavení neoprávněného jednání v oboru digitálních aktiv,” řekl Rostin Behnam, šéf úřadu.

Doufáme, že vidíte tu absurditu státu také. Binance po každém zákazníkovi požaduje autorizaci už na začátku registrace. Ta by měla zajistit 100% splnění veškerých podmínek AML a KYC. Přijde komise a rozhodne, že ačkoliv Binance tyto podmínky dodržuje, tak je vlastně stejně nesplňuje. Zde se asi hodí říct jen – kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Více na stránkách Bitcoinist.

Vláda USA bude prodávat bitcoin ze Silk Road

Kdyby vás náhodou popadl nedostatek frašky, zde je další úlovek.

Pokud se pohybujete na internetu již nějakou dobu, jistě jste slyšeli o Silk Road. Tržiště na darknetu, kde se prodávaly všechny možné látky a věci (zbraně ne). Jestli ne, tak šupem přečíst. 

https:///technology/2015/may/31/silk-road-sentencing-darknet-drugs

Za celým projektem stál Ross Ulbricht. Mladík, který měl sen, sílu a motivaci. Vše fungovalo do té doby, než “údajně” udělal chybu a spadl do pout. Za svou činnost dostal trest dvojnásobného doživotí a 40 let navrch. Názor si udělejte sami, ale nám to spíš smrdí jako odstrašující příklad.

Z celé kauzy se do státních rukou dostalo přes 51 tisíc jednotek bitcoinu. Stát samozřejmě nemá problém tento “nelegální” majetek zpeněžit a prodat pro svůj prospěch. Zhruba 1/5 už prodali a zbytek má jít na trh tento rok.

Více na The Daily Hodl.

MicroStrategy splácí dluh a kupuje další bitcoin

MicroStrategy v čele s Michaelem Saylorem byla v popředí každé novinek po celý minulý bullrun. Po vstupu do medvědího trhu a depresy, do které se kryptoměnový svět dostal, se přirozeně celé halo uklidnilo.

V minulém týdnu se ukázalo, že firma splatila svůj závazek u SIlvergate v hodnotě 205 milionů dolarů, a k tomu navíc dokázala přikoupit bitcoin za dalších 150 milionů dolarů s průměrnou cenou 23 238 dolarů za jednotku.

Více na stránkách Cointelegraph.

Argentinská aerolinka vydává lístky jako NFT tokeny

Nízkonákladová aerolinka Flybondi už nějakou dobu experimentuje s NFT technologií v kombinaci s palubními lístky. Nově už firma vydává každý lístek také jako NFT na blockchainu Algorand. Vše se děje ve spolupráci se společností TravelX.

Více na CoinDesk.

Burger King v Paříži přijímá kryptoměny

Teď něco na odlehčenou. Řetězec Burger King v paříži do svých prodejen přidal i půjčovnu powerbank. Co je ale pro nás důležitější – zákazníci mohou využít kryptoměny k tomu, aby za jejich vypůjčení zaplatili.

Služba je napojená na Binance Pay a Alchemy Pay.

Více na Finbold.

Bittrex ukončí svou činnost v USA

Bittrex je další obětí války proti kryptoměnám v USA. V nedávném zprávě burza uvedla, že na konci dubna ukončí veškeré operace v USA. Nejedná se o nikterak velkou společnost. Denní spotové objemy obchodů jsou zde pouhých 12 milionů dolarů. Nic to ale nemění na tom, že jde o již několikátou firmu, která opouští prostředí USA kvůli novým regulacím.

Více na CryptoSlate.

El Salvador zrušil daně pro technologické firmy

V minulém týdeníku jsme informovali o tom, že chce Nayib Bukele, prezident El Salvadoru, zrušit daně pro technologické firmy. Své slovo dodržel a prvního dubna odeslal svůj zákon do kongresu, čímž prakticky přešel v platnost.

Více na Cointelegraph.

Partnerem týdeníku je Coinwage

„Děláme spoření do bitcoinu jednodušší“

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage