Nedávno skončil dvoudenní finanční maraton UNCHAIN Fintech Festivalu, který se konal 19. a 20. června ve Fintech pevnosti. Akce nabídla několik významných událostí, včetně podpisu nejnovější knihy Chrise Skinnera, podpisu memoranda o porozumění mezi Rumunskou Fintech Asociací a Polskou Fintech Asociací a ocenění výjimečných úspěchů v oboru.

Za poslední tři roky se Oradea stala epicentrem finančních služeb ve střední a východní Evropě a každoročně přiláká více než 500 návštěvníků z celého světa. Dvoudenní akce nabízí nejžhavější témata z oblasti financí, navazování obchodních kontaktů, prezentace startupů, kulaté stoly, rozhovory s klíčovými hlasy ve střední a východní Evropě, večírky a další. Sešli se na ní zástupci 6 centrálních bank, více než 170 komerčních bank a finančních institucí, více než 200 poskytovatelů fintech a technologií a více než 80 hráčů z ekosystému, akademické obce a médií.

„Horká“ agenda na UNCHAIN Festivalu

Festival poskytl ucelenou platformu pro zkoumání nejmodernějšího vývoje v oblasti regulace, transformace digitálního bankovnictví, umělé inteligence ve financích, otevřeného bankovnictví, neobankingu, plateb 3.0, digitálních aktiv, insurtech, regtech, udržitelnosti ve financích a mnoha dalších zásadních témat. V průběhu dvou dnů se více než 70 vážených řečníků z celého světa podělilo o své neocenitelné postřehy a odborné znalosti a přispělo tak k bohaté mozaice znalostí a inovací.
Jedním z výrazných témat byly inovace v oblasti plateb, které vyvolaly poutavé diskuse a odhalily převratné pokroky, jež mají nově definovat toto odvětví. V centru pozornosti byla také transformační role umělé inteligence ve financích, přičemž odborníci se zabývali tím, jak umělá inteligence přináší revoluci ve finančních službách. Dalším zásadním tématem byla regulace, přičemž zasedání byla věnována pochopení vyvíjejícího se regulačního prostředí a jeho důsledkům pro sektor fintech.

Chris Skinner, hlavní projev a autogramiáda knihy

Známý autor a odborník na fintech Chris Skinner zaujal účastníky speciální keynote a exkluzivní autogramiádou své nejnovější knihy Intelligent Money. Skinner, známý svými vlivnými pracemi o budoucnosti bankovnictví a financí, se věnoval účastníkům festivalu, nabízel své postřehy a podepisoval výtisky své nové knihy. Toto sezení poskytlo nadšencům do fintechu jedinečnou příležitost komunikovat s jedním z předních myslitelů v oboru.

Podpis memoranda o porozumění mezi rumunskou a polskou asociací Fintech

Podpisem memoranda o porozumění mezi Rumunskou Fintech Asociací a Polskou Fintech Asociací bylo dosaženo významného milníku. Cílem tohoto strategického partnerství je podpořit spolupráci, výměnu znalostí a společné iniciativy mezi fintech ekosystémy obou zemí. Dohoda znamená závazek podporovat inovace a růst v rámci fintech prostředí střední a východní Evropy (CEE).

Banca Comerciala Romana vyhlášena nejlepší digitální bankou ve střední a východní Evropě

Banca Comerciala Romana (BCR) získala prestižní ocenění CEE Digital Bank of the Year, které uděluje společnost VISA. Tato nominace je oceněním výjimečného úsilí BCR v oblasti digitální transformace, inovativních bankovních řešení a přístupu zaměřeného na zákazníka. Závazek banky využívat technologie ke zlepšení bankovních služeb nastavil měřítko pro toto odvětví.

„V soutěži Digitální banka roku jde především o uznání v oboru. Je to také o našem neustálém úsilí poskytovat zákazníkům chytré, jednoduché, rychlé a bezpečné bankovní služby. A to vypovídá o George, digitální bankovní platformě BCR, která je v současné době kompletním nástrojem pro správu osobního finančního života i podnikání a podporuje partnerství s technologickými a servisními společnostmi. S platformou George se nám podařilo dosáhnout nejvíce digitálních prvenství na rumunském bankovním trhu, od jejího spuštění bylo představeno více než 300 funkcí, a budeme i nadále využívat technologie k rozvoji ekosystému řešení pro chytrá finanční rozhodnutí,“ uvedl Mihai Sandu, ředitel digitálního prodeje a strategických partnerství Banca Comerciala Romana.

PastPay zvítězil v turnaji UNCHAIN Startups Tournament

Společnost PastPay zvítězila a získala tolik žádaného Oscara v kategorii CEE Fintech. Toto ocenění vyzdvihuje inovativní řešení startupu a jeho potenciál výrazně ovlivnit fintech sektor. Toto uznání poskytuje platformu pro začínající fintech společnosti, které mohou prezentovat své nápady a získat uznání od lídrů v oboru a investorů.

„Jsme nesmírně hrdí na to, že porota veletrhu Unchain ocenila naše řešení B2B BNPL první cenou. Celá akce předčila všechna naše očekávání díky špičkovým řečníkům a účastníkům. Těšíme se na příští ročník!“, prohlásil Benjamin Berényi, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti PastPay.
PastPay přináší revoluci v obchodních transakcích tím, že obchodníkům nabízí okamžité příjmy a umožňuje jim nabízet flexibilní platební podmínky svým firemním zákazníkům. Díky funkcím, jako je automatické řízení rizik, bezproblémová integrace a rozhraní API a podpora více měn pro mezinárodní transakce, zlepšuje PastPay peněžní toky, zvyšuje tržby a zlepšuje celkový dojem z plateb. V současné době nabízí PastPay jako platební metodu svým zákazníkům více než 170 B2B obchodníků.

S podporou regionálních finančních inovátorů

Úspěch akce byl umožněn díky podpoře řady partnerů: Visa, hlavní partner akce; bankovní partneři, včetně Banca Comerciala Romana, Raiffeisen Bank Romania a Banca Transilvania; regtech partneři jako Forvis Mazars a Evrotrust; technologičtí partneři zastoupení společnostmi Google Cloud, InfoCert a Payten a sponzoři jako CitiBank, Garanti BBVA, CMS Cameron McKenna, SIBS, Amazon Web Services, Global Payments, Finshape, Transfond, Evam, Kriptomat a Verita HR.

UNCHAIN, který pořádaly organizace Visit Oradea a Make IT in Oradea a který podpořili logističtí partneři, jako jsou Nazzuro, Autonom, Alchemico, Ford Carbenta Com, Mobexpert, Darabont Family Winery a Digi, poskytl jedinečnou příležitost stát se součástí transformující se komunity.

Blind Bird vstupenky v prodeji na ročník 2025

V očekávání příštího ročníku oznámil UNCHAIN Fintech Festival prodej vstupenek Blind Bird na čtvrtý ročník s 50% slevou. Tato časově omezená nabídka poskytuje včasným zájemcům o registraci vynikající příležitost zajistit si účast za sníženou cenu. Delegáti mohou využít této slevy a zajistit si tak své místo v čele fintech inovací a navazování kontaktů.
Další podrobnosti a možnost zakoupení vstupenek naleznete tady na odkazu.

O festivalu UNCHAIN Fintech

UNCHAIN Fintech Festival je každoroční akce, na které se setkávají lídři, inovátoři a zainteresované strany z odvětví fintech. Součástí festivalu jsou hlavní projevy, panelové diskuse, příležitosti k navazování kontaktů a přehlídky nejmodernějších technologií. Slouží jako centrum pro spolupráci a výměnu nápadů, které jsou hnací silou budoucnosti finančních technologií.

Avatar Autor
Redakce

Autorem je redakce fintech magazínu Fintree.