Finanční tržiště Zaloto rychle roste, a proto nyní posiluje svůj tým. Radek Melichar (37) bude mít na starost business development, sales management, kooperaci s B2B partnery a měl by pomoct i s expanzí a obchodem na Slovensku. Melichar má bohaté zkušenosti z manažerských pozic ve společnostech Fincentrum a 4fin.

Zaloto patří ke špičkám na trhu

Marketplace Zaloto patří mezi tuzemskou špičku v sektoru online hypotečních poptávek. Od svého začátku v roce 2019 dokázal obsloužit více než 90 tisíc klientů, kterým pomáhá s výběrem finančního poradce na základě jeho minulých referencí, zkušeností, ale i jiných parametrů. V systému se nachází již více než 1 tisíc poradců a bank. Tento FinTech velmi rychle roste, a proto se rozhodl přistoupit k větší profesionalizaci B2B obchodu a posílit svůj tým.

„Z malého projektu jsme se velmi rychle dostali do pozice, kdy v objemu hypotečních poptávek předčíme i některé banky. Radek Melichar má zkušenosti jak s prací pro koncové klienty a akvizicí obchodních partnerů, tak i s vedením firmy s více než 75 makléři. Přesně takovou kombinaci zkušeností nyní potřebujeme, abychom mohli dále efektivně růst,“ říká Marek Kříž, spoluzakladatel Zalota.

Zaloto posílí Radek Melichar

Ve financích a obchodu se Radek Melichar pohybuje již 15 let, během kterých vybudoval úspěšné oblastní ředitelství společnosti Fincentrum a podílel se na budování finančně poradenské firmy 4fin, kde poté vybudoval a následně i vedl realitní divizi.

Nyní v jeho kariéře nastala velká změna, která ho zavedla do mladého kolektivu ambiciózního FinTechu Zaloto. K nové výzvě Melichar doplňuje: „V minulosti jsem se Zalotem jednal z pozice B2B partnera a s jejich prací i produktem jsem byl více než spokojený. Za dobu své existence udělali velký kus práce a vidím v Zalotu velký potenciál. Navíc mi vyhovuje agilní a dynamické prostředí.“

Melichar bude mít na pozici Key Account Managera za úkol zkvalitnění celého obchodního cyklu od vzniku poptávky po produktu až po jeho doručení vybranému poradci. Kromě rozvoje obchodu v Česku bude pomáhat i s obchodem a rozvojem podniku na Slovensku. Na obou trzích chce Melichar násobně zvýšit počty finančních poradců, kteří Zaloto využívají.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Zaloto

Získejte hypotéku nebo životní pojištění díky poradcům na Zalotu.

Hodnocení
Nabídka Zalota