Zajímá vás, co nového se děje ve světě fintechu? Rozhodně byste si měli zapsat do kalendáře 26.4. 2022, protože právě v tento den se uskuteční Vacuum Beer v prostorech coworkingového centra Clubco, kde si můžete neformálně popovídat o novinkách z tohoto dynamického oboru.

Kromě networkingu doprovázeného občerstvením v podobě výborné pizzy a piva se bude program skládat z několika přednášek velmi inspirujících lidí z oboru. Tyto přednášky budou probíhat v anglickém jazyce a budou se týkat řízení fintech projektů a softwarovému vývoji.

Program 

  • 18:00 – 18:10 bude celá událost odstartována krátkým úvodem a bude pokračovat oficiálním přednáškovým programem.
  • 18:10 – 18:30 Miroslav Pavelek (Project Manager Vacuumlabs), bude mluvit na téma Managing fintech projects.
  • 18:30-18:50 Michal Záň promluví na téma How to: JSON schema for dynamic products.
  • 18:50-19:20 Ján Ferko (Senior Software Developer ve Vacuumlabs) se bude v závěru věnovat tématu Idempotency: Make things happen – but not more than once.
  • 19:20-21:00 se už můžete těšit na slíbený networking a občerstvení.

Na událost je nutná registrace, kterou můžete provést na tomto odkazu

Co konkrétně se v přednáškách o fintechu dozvíte?

Miroslav Pavelek: Managing fintech projects

V čem jsou fintech projekty jedinečné? Jak jsou náročné? Miroslav Pavelek se podělí o to, jaké to je být projektovým manažerem ve Vacuumlabs a jaké dovednosti je potřeba mít při řízení těchto projektů.

Michal Záň: How to: JSON schema for dynamic products

Když chcete přidat nový produkt nebo změnit ten stávající v rámci většího projektu, vyžaduje to nemalý čas vývojáře. Ve Vacuumlabs ale našli jinou cestu. Tech lead Michal Záň představí, jak se svým týmem navrhli mechanismus schématu JSON, který umožní vlastníkům produktů a dalším neinženýrům udržovat své produkty a dokonce i vytvářet nové.

Ján Ferko: Idempotency: Make things happen – but not more than once

Senior engineer Jan Ferko krátce pohovoří o idempotenci – důležité vlastnosti distribuovaných systémů. Jak můžete například zajistit, aby se klienti nemuseli starat o opakované dobíjení karty? V přednáška budou představené příklady idempotentních procesů, možná řešení a také některé související koncepty.

Pořadatelem události je Vacuumlabs

Vacuumlabs poskytuje vysoce kvalitní design, vývoj produktů, inženýrství a služby datové vědy pro fintechový sektor se specializací na bankovnictví a kryptoměny. Díky spolupráci se start-upy, scale-upy a předními společnostmi po celém světě činí tento sektor smysluplným a kreativním. Produkty, které spoluvytváří, zvyšují dosah finančních služeb pro jednotlivce a firmy všech velikostí.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Vacuum Beer Brno: Let's talk fintech

Přijďte si neformálně popovídat o fintechu, seznámit se s kolegy z oboru a načerpat inspiraci od skvělých speakerů.

👉🏻 Registrace