Naším cílem je dělat FinTech dostupnější. Tento cíl není vůbec jednoduchý a my víme, že ho sami nezvládneme. Proto jsme uzavřeli klíčové partnerství s Asociací CTIT. Již brzy se můžete těšit na společnou sadu vzdělávacích článků, který začíná tématem “Co Dokáže FinTech?”. Zde naše spolupráce nekončí. V přípravě je již společný podcast o novinkách a trendech v FinTech oblasti. Jakmile nám to situace dovolí, zvažujeme i organizaci FinTech workshopu.

Představení Asociace CTIT

Zkratka CTIT v názvu asociace znamená Communication Tools & Internet of Things a vychází z prvních záměrů a činnosti asociace, která se postupem času zaměřila převážně na oblast finančních technologií, a jejímž členy jsou zajímavé inovativní společnosti jako například Platební instituce Roger nebo StrategyQuant X.

Asociace se snaží podporovat české FinTech společnosti a nadšence monitoringem  zahraničních akcelerátorů, konferencí a technologických trendů. Tyto získané informace předává dál prostřednictvím konferencí a workshopů. Vydává také zajímavé články, podcasty a poskytují odborné poradenství. 

Nejbližší novinkou je vydání strategického dokumentu FinTech Roadmapy. Tento dokument shrnuje trendy, výzvy, hrozby a hlavně strategické informace získané z několika desítek zahraničních publikací. Dokument je rozdělen do klíčových oblastí, jako je blockchain, cryptocurrencies, wealthtech, insurtech, regtech, payments, crowdfunding a mnohem víc. Pokud Vás zajímá alespoň jedna z těchto oblastí, nezapomeňte sledovat jejich web nebo třeba podcast.

Společný podcast

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

FinTech Roadmap

CTIT vydává strategický dokument FinTech roadmap.

Zjistit více!