Do prvního slovenského FinTech Hubu, který vznikl koncem minulého roku, díky aktivitám Slovenské FinTechové asociace, inovativním firem Mastercard a Vacuumlabs se přihlásilo už šest FinTechů, včetně slovenské společnosti Paysy. Cílem této iniciativy je pomoct mladým firmám zlepšit jejich go-to market strategii, otestovat produkt či službu v reálném prostředí a připravit ji na představení investorům – pokud ho už nemají. Do programu se mohou hlásit inovátoři z celého světa, avšak podmínkou je uvést produkt či službu na Slovensku nebo na území V4.

První slovenský FinTech Hub, který sídlí v Bratislavě založila Slovenská FinTech asociace ve spolupráci s inovativními společnostmi Mastercard a Vacuumlabs. Díky jejich působení na globálním trhu a dlouhodobé angažovanosti v oblasti nových technologií a FinTechu získávají FinTechy pomoc od nejlepších odborníků.

Pro Vacuumlabs je klíčové, že FinTech Hub má potenciál dále rozvíjet technologický ekosystém na Slovensku. „Počas celej existencie našej firmy sa snažíme podporovať start-upy a scale-upy a pomáhať technologickému sektoru na Slovensku rásť. Mladé firmy podporujeme od doby, keď sme založili prvý coworking The Spot. Tento program je otvorený firmám z celého sveta, ale podmienkou je prísť s produktom či službou na trh na Slovensku alebo v okolitých krajinách. Práve týmto spôsobom chceme maximalizovať efekt zaujímavých ideí na lokálnu ekonomiku,“ říká Matej Ftáčnik, CXO technologické spoločnosti Vacuumlabs.

Přihlášení FinTechů

Do FinTech Hub Slovensko se už přihlásilo šest firem z Česka, Maďarska, Rumunska a Slovenska. Přihlásil se i slovenský začínající FinTech Paysy, který vyvinul aplikaci pro správu klubových financí. Ta umožňuje z jedné platformy spravovat členské příspěvky, ale zároveň řeší i docházku, členské karty a výstup pro účetnictví. Paysy aktuálně pomáhá tří stovkám sportovních organizací z 20 různých odvětví a chce svůj produkt dále rozvíjet.

O FinTech Hub Slovensko

Cílem prvního slovenského FinTech Hubu je podporovat inovativní finanční či digitální řešení a posun využití technologií ve finančním sektoru. Členové platformy získávají pomoc ve třech segmentech – v technologickém, právním a konzultačním. Jde o otevřenou platformu, kde budou mít subjekty z FinTech ekosystému prostor na testování svých řešení spolu s licencovanými členy a partnery sdružení, prostor na získání potřebné oponentury, zkušeností, prostředí na modifikaci řešení a následné uvedení na trh.

V praxi to znamená, že získají přístup k několika elitním společnostem a jejich testovacím nástrojům a prostředí v daném segmentu a mimo jiné i možnost vytvořit efektivnější a úspěšnější go-to market strategii pod dohledem mentorů.

Program je otevřený všem typům společností, od FinTech startupů až po velké korporace. Ty musí úspěšně projít výběrovým řízením. Důležitým faktorem pro postup je výjimečnost produktu, konceptu nebo prototypu, který chtějí inovátoři uvést na trh. Relevantnost přihlášky proto bude posuzována na základě stanovených podmínek. Zájemci se mohou hlásit už nyní na oficiální stránce FinTech Hub.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!