Firma Pealock spojila síly s Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP) a na trh uvádí unikátní pojištění sportovního vybavení na pár kliknutí.

Pealock je chytrý elektronický zámek pro vaše sportovní vybavení. Dokáže ochránit kolo, lyže, koloběžky nebo třeba kočárek. Pealock disponuje pohybovým sensorem s integrovaným alarmem. Zámek otevřete pomocí aplikace nebo NFC karty.


Díky chytrému zámku Pealock 2 a pojištění proti odcizení už nemusíte mít obavy o své kolo, elektrokolo, koloběžku lyže nebo kočárek. Své vybavení si pohodlně pojistíte přímo v aplikaci bez nutnosti navštěvovat stránky pojišťovny nebo její pobočku od 1 až po 365 dní. Navíc za výhodnou cenu.

Jak pojištění funguje?

Všichni majitelé druhé generace chytrého zámku mají možnost využít nového pojištění sportovního vybavení za bezkonkurenční cenu. Do chytrého telefonu je nejprve nutné stáhnout nejnovější aktualizaci aplikace Pealock, která přináší záložku “Pojištění”.


Zákazník zadá přímo do aplikace následující údaje.

  • pojistná částka (pořizovací cenu vybavení)
  • typ vybavení
  • název vybavení
  • datum, kdy má pojištění platit
  • osobní údaje, které si uživatel do aplikace zadá jednorázově

Na základě zadaných údajů se zobrazí cena pojištění a zaplacením přes platební bránu zákazník toto pojištění potvrdí.


Pojištění si lze sjednat na: kolo, elektrokolo, koloběžku, elektrokoloběžku, lyže, skialpy, snowboard a kočárek. Limit plnění je 5 000 Kč až 500 000 Kč. Díky možnosti sjednat pojištění od 1 dne až po 365 dní dokáže služba cílit na široké spektrum zákazníků a je tedy vhodné na víkend, ale i celý rok. Pojištění se vztahuje na krádež v jakoukoliv hodinu, kdekoliv mimo domov. Pokud je kolo (nebo jiné vybavení) odcizeno z domácnosti, je krádež hrazena z pojištění domácnosti. Tyto dvě pojištění se z legislativního hlediska nesmí navzájem překrývat.

Jaké jsou podmínky pojištění?

V případě, že je Pealock aktivovaný a vybavení s ním uzamčené, pak je spoluúčast 1 %, minimálně 5 000 Kč pro kola a 2 000 Kč pro ostatní vybavení. Pojistka zároveň platí pro celou EU a Švýcarsko. Platba za samotné pojištění probíhá rovněž v aplikaci Pealock, bez nutnosti ji opouštět.

Spolupráce s ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 100 poboček a 220 kanceláří na celém území ČR.


ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group (VIG). VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě.


Spolupráce firmy s ČPP je v tuzemském i mezinárodním měřítku unikátní. Propojení hardwaru a pojištění, posouvá možnosti zabezpečení na novou úroveň. Pojištění prozatím funguje pro české občany. Pealock v současnosti expanduje do zahraničí a prodává se například v Německu, Španělsku nebo zemích Beneluxu. Se zahraničními pojišťovnami zároveň probíhají jednání o možné spolupráci právě po vzoru ČPP a tuzemska.


Takové mezinárodní spolupráce jsou příslibem pro výrazný růst prodejů chytrého zámku Pealock 2 v zahraničí a výrazným krokem ke komplexnímu řešení ochrany sportovního vybavení.

Zdroj: Pealock

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!