Česká platforma pro tradery FTMO se v minulém roce těšila rostoucímu zájmu po celém světě. Celkový počet registrovaných uživatelů na platformě stoupl o 68 %. Zároveň rostl téměř dvojnásobně počet účtů, skrz které uživatelé platformy obchodují. To se promítlo i ve vyplácení odměn. Traderů, kteří od FTMO obdrželi výplatu, bylo v roce 2022 o 78 % více. Rekord ve výši vyplacených peněz drží obchodník, který si za jedno obchodní období, v tomto případě zhruba za měsíc, odnesl téměř milion dolarů.

Přestože příval uživatelů zaznamenalo FTMO globálně, nejvíce zájem stoupl ve Spojených státech a v některých zemích Jižní Ameriky. Platforma, která v posledních letech raketově roste, ale podle zakladatelů neplánuje žádný oddych. I nadále chce rozvíjet nabízené funkce a pomáhat lidem zdokonalovat se v tradingu, který zároveň přestává být doménou mužů. Ženy už dnes tvoří čtvrtinu návštěvníků platformy.

„Vnímám to tak, že naší firmě se může dařit pouze, pokud se daří uživatelům naší platformy. Loni to platilo obzvlášť. Poslali jsme dvakrát více výplat než v roce předchozím a peníze si odneslo o 78 % více traderů než v roce 2021. Také celková částka, kterou jsme traderům vyplatili, byla víc než dvojnásobná. Nové rekordy jsme si nepřipsali ale jen my. Jeden z traderů ze Španělska, který je s námi už řadu let, loni dosáhl mety 100 výplat. Další z traderů za zhruba měsíc získal necelý milion dolarů, tedy přes 22 milionů korun. Traderům i nám se ale dařilo i v jiných ohledech,“ říká Otakar Šuffner, CEO platformy.

Stoupá poměr žen, obchoduje se i v Africe

Platforma loni zaznamenala zhruba poloviční nárůst v návštěvnosti webu. Čtvrtinu lidí, kteří si stránky FTMO rozkliknou, už dnes tvoří ženy. Zároveň popularita tradingu neroste jen napříč demografií, ale i napříč kontinenty. Ve Spojených státech počet traderů v minulém roce stoupl o 200 % a traderům se dařilo i v dalších částech světa. Jednu ze „success stories“ mezi uživateli platformy představuje trader z Afriky, který díky svým výdělkům pomohl své vesnici.

„Že přibývá našich traderů v Americe, asi není zas tak překvapivé. Pravdou ale je, že alespoň nějaké tradery máme opravdu téměř všude. Příkladem může být jeden z našich obchodníků z Afriky, který se nám nedávno pochlubil tím, že díky výdělkům z FTMO byl schopen pro svou vesnici vybudovat malou fotovoltaickou elektrárnu. A díky tomu získal i lepší přístup k internetu. To jsou pro nás příběhy, díky kterým víme, že to, co děláme, zdaleka nemá smysl jen z hlediska byznysu. Další z pozitivních trendů je i pomalu rostoucí poměr žen mezi tradery, který pozorujeme už delší dobu,“ dodává Marek Vašíček, CTO společnosti.

For traders by traders – FTMO

Růst v počtu uživatelů oba zakladatelé přičítají skutečnosti, že projekt původně vznikal tak trochu z vlastní potřeby. Na začátku se totiž Otakar Šuffner a Marek Vašíček potkali na kurzu tradingu jako spolužáci na vysoké škole. Tam se rozhodli založit platformu, kterou jako obchodníci na forexových trzích sami postrádali. V podobném duchu chtějí pokračovat i nadále.

„Například v minulém roce byl obzvlášť oblíbený ekonomický kalendář. Díky němu tradeři vidí, kdy trh čeká vyhlášení důležitých makroekonomických zpráv, které jím mohou zahýbat. I přes všechen růst a úspěch je pro nás zkrátka stále zásadní to, co od počátku – poskytovat co nejlepší platformu pro tradery. I proto stále rozšiřujeme spektrum podobných funkcí a vlastních produktů, které budeme zdokonalovat i v tomto roce,“ uzavírá Šuffner.

O společnosti FTMO

Česká fintech platforma pro tradery FTMO vytváří novou kategorii obchodování na finančních trzích. Traderům po celém světě proto poskytuje demo účty navázané na vývoj na reálných trzích – s hodnotou do výše až 4 milionů korun. FTMO je však také zapálený tým, jehož cílem je poskytnout lidem příležitost a zpětnou vazbu, aby mohli obchodovat co nejlépe. Aspirující tradeři musí splnit tzv. FTMO Challenge, test v několika úrovních. Teprve poté mohou obchodovat. S pomocí školení a pokročilých nástrojů motivuje FTMO tradery k co nejlepším výsledkům a vyplácí jim až 90 % výnosu ze zhodnocení. Od spuštění si platformu v placených i neplacených režimech vyzkoušel přes 600 tisíc lidí z více než 180 zemí světa. Za svou osmiletou historii společnost čtyřikrát vyhrála soutěž Deloitte Technology Fast 50 hodnotící nejrychleji rostoucí technologické firmy střední Evropy a její zakladatelé se stali EY Technologickými podnikateli roku 2022 v České republice.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!