Matadoři kapitálových trhů podpoří Fondee, aby naučili Čechy investovat. Do FinTechu manželů Hlavsových dávají společně s J&T Bankou milion eur.

Tuzemská roboadvisory platforma Fondee, která přináší jednoduchou cestu k investování dle západního vzoru společností jako Wealthfront nebo Betterment, získala pro svůj další rozvoj a regionální expanzi milion eur, tedy něco přes 25 milionů korun. Do FinTechu vkládá prostředky skupina soukromých investorů kolem Leoše Navrátila, která se déle než dvacet let věnuje investicím na kapitálových trzích. Součástí investičního kola je také J&T Banka, která FinTech manželů Hlavsových podpořila deseti miliony korun již loni na podzim. Investice zatím podléhá schválení ČNB. Podrobnou recenzi platformy naleznete zde.

„Peníze od investorů nás posunou opět o další výrazný skok dál, věříme ve znatelnou akceleraci našeho byznysu. Nedávno jsme získali novou licenci od ČNB a díky tomu můžeme připravovat zahraniční expanzi. Zaměříme se rovněž na rozšíření produktové řady a konečně pro naše klienty spustíme také mobilní aplikaci,“ říká spoluzakladatel Fondee Honza Hlavsa.

Do akcií a dluhopisů dnes může investovat každý

Obecné povědomí o investování v Česku narůstá. Fondee lidem ukazuje, že portfolio akcií či dluhopisů lze sestavit snadno, aniž by uživatel musel znát technické či jiné analýzy. Vše transparentně s možností získat větší výnos než v bance při zachování malého rizika. „Sami se pohybujeme na kapitálových trzích přes dvacet let, kde jsme získali část peněz, a díky Fondee může své peníze zhodnotit každý. Platforma stojí na jednoduchém a funkčním konceptu. Líbí se nám vize firmy, že do akcií a dluhopisů může investovat i drobný investor, online, bez poradců a nesmyslných poplatků. V neposlední řadě pravidelné investování pomáhá porazit inflaci,“ říká Leoš Navrátil.

Skupina ovšem není nováčkem ani ve venture kapitálových investicích, ba právě naopak. Už dříve vložila své prostředky do firem jako VRgineers, uLékaře.cz nebo Hedepy.

Fondee náhled
Fondee

Nová licence a 4000 klientů, to je Fondee

Roboadvisory platforma má aktuálně 4 000 klientů a v polovině července obdrželo Fondee licenci obchodníka s cennými papíry od ČNB. Spolu s ní získalo i právo takzvaného EU passportu, které hodlá využít pro expanzi do zahraničí. „Nyní tak máme možnost roztáhnout spektrum nabízených portfolií a aktivně je spravovat,“ vysvětluje Hlavsa. 

Průměrnému investorovi ve Fondee je 34 let a investoři obecně volí odvážnější portfolia. Více než 92 % si na platformě zvolilo portfolio, ve kterém převažuje expozice na akciové tituly vůči titulům dluhopisovým. „Mladí Češi začali vnímat fakt, že peníze na běžných účtech jim při skoro nulových úrokových mírách nic nepřinesou a relativně vysoká inflace je znehodnotí. Takže začali ve velkém investovat do akcií. I přes obrovský propad trhů v únoru a březnu 2020 skončilo naše portfolio typu Smělý za rok 2020 v zisku 10,5 %. Portfolio Odvážný si vedlo ještě lépe, bylo v zisku 11,5 %,“ doplňuje spoluzakladatelka Fondee Eva Hlavsová.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Vyzkoušejte si Fondee

Tuzemská roboadvisory platforma Fondee, která přináší jednoduchou cestu k investování dle západního vzoru.

Hodnocení
Vyzkoušet