Flowpay jako český fintech startup nyní patří do skupiny Techstars a byl vybrán do programu techstars_ ABN AMRO Future of Finance Accelerator. Program byl oficiálně zahájen 12. září v Amsterdamu a potrvá až do 8. prosince tohoto roku.

Techstars patří mezi dva největší světové akcelerátory. Jejich programem prošlo více jak 3000 tisíce firem, do kterých investuje svůj čas a prostředky již od roku 2006. Zakládá si na filozofii „zakladatel na prvním místě“ a mimo jiné, také propojuje startupy s partnery a investory po celém světě. Mezi startupy, které prošly programem najdete okolo dvaceti unicornů a spoustu známých značek jako je Chainalysis, SendGrid, Alloy, DataRobot, Sendbird a další. Celková tržní hodnota všech projektů Techstars se odhaduje na 71 miliard dolarů a stále roste. 

Flowpay je jediným, českým startupem, který se za poslední dobu může tak prestižního programu zúčastnit. Do akcelerátoru zaměřeného na fintechy se přihlásilo více jak 400 společností a Flowpay je jedním z deseti přijatých subjektů. 

Partnerem Amsterdamského akcelerátoru je ABN AMRO, což jedna z největších bank v Nizozemsku s historií a zkušenostmi. Kromě nich se v programu potkají s  více než stovkou odborníků na finance, , AI, ale i marketing a sales. Díky této příležitosti může Flowpay aktivně spolupracovat s klíčovými lidmi z banky a využívat networku a zkušenosti mentorů z celého světa.


William Jalloul: ”Jsem hrdý na to, že jsme byli vybráni do tohoto akcelerátoru zaměřeného na Fintech. Ukazuje nám to, že i české startupy přitahují pozornost globálních hráčů, kteří v produktech, které vytváříme, vidí hodnotu. Techstars a ABN AMRO nám dají příležitost rozvíjet naše podnikání na mezinárodní úrovni a propojí nás s globálními partnery a investory, což je pro nás velmi přínosné.”

Co dalšího se ve Flowpay za poslední dobu událo?

Kromě programu Techstars a přesunu do Amsterdamu, Flowpay poskytl již 2 000 000 euro ve financování pro malé a střední firmy. Mimo to, napojil více jak 10 nových e-commerce platforem a pokladních systémů, které působí nejen lokálně, ale i na mezinárodní úrovni.

Flowpay také vytvořil redesign aplikace a webové prezentace. V aplikaci myFlowpay najde uživatel nově souhrn financování, žádost o nové financování, napojení dalších partnerských platforem a datové insighty. Díky srozumitelné aplikaci, může podnikatel zažádat o financování a projít rychlým schvalovacím procesem, kde systém automaticky vyhodnotí, zda může Flowpay financování poskytnout. Celý proces trvá méně jak patnáct minut a žadatel potřebuje pouze dva identifikační doklady.

V aplikaci se Flowpay soustředí na maximální využití dat, a proto poskytuje podnikům souhrnný přehled a predikce tržeb. Postupem času budou predikce doplněné o srovnání s podniky v okolí, například ve způsobech platby zákazníků, cenách a různorodosti sortimentu. 

Zdroj: Flowpay

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat