Není čas, ztrácet čas. Přinášíme vám pět úderných FinTech novinek, které vám nesmí uniknout!

1. Deloitte a Lemonero vstupují do České fintech Asociace

Novými členy České fintechové asociace se v měsíci září stávají společnosti Deloitte a Lemonero. Tuzemský FinTech ekosystém se tak opět rozrůstá o zajímavé členy, kteří jej dokáží obohatit.

Přivítání nových členů proběhne na pravidelném FinTech Mixéru.

Následuje Neformální panelová diskuse na téma Česko jako fintechová velmoc. (Talent, inovace, přerod z montovny na mozkovnu).

  • Petr Dvořák (Wultra)
  • Pavel Šiška (Deloitte)
  • Zdeněk Grossmann (Creditas)
  • Jan Procházka (Deloitte)

Moderuje: Miroslav Lukeš – Předseda představenstva ČEFTAS

„Dnes je v Česku ve fintechu a insuretechu více jak sto firem. Velkou část z nich sdružuje právě Česká fintechová asociace. České fintechy mohou těžit ze zázemí silných finančních služeb, které patří mezi nejlepší a nejinovativnější na světě. Svědčí o tom například úroveň digitálního bankovnictví nebo adopce elektronických plateb.“ Miroslav Lukeš, předseda představenstva České fintechové asociace

2. TapiX spouští obohacování platebních údajů v aplikaci Bitpanda

Inovativní služba REST API, TapiX, oznamuje partnerství se společností Bitpanda, přední kryptoměnovou a investiční platformou, která doplňuje historii transakcí o obohacené údaje o platbách.

Jedním z významných problémů, kterým čelí miliony lidí po celém světě bez ohledu na pohlaví nebo věkovou skupinu, je sledování svých výdajů. V průběhu let bylo vyvinuto mnoho nástrojů pro sledování výdajů, které lidem pomáhají sledovat jejich výdaje. Mnohá z těchto řešení však nejsou dostatečně komplexní nebo uživatelsky přívětivá, a proto fintech Bitpanda navázal spolupráci s TapiX – API pro obohacování dat od společnosti Dateio.

Zdroj: Dateio

3. Řešení Veriff pro ověřování totožnosti je nyní k dispozici klientům Twista

Společnost Veriff, globální poskytovatel služeb ověřování totožnosti, oznámila své partnerství s fintechem Twisto a Zip Company. Díky tomuto partnerství Veriff urychluje proces IDV pro zákazníky Twista a zároveň zajišťuje soulad s předpisy Know your customer (KYC).

Technologie Veriffu pro ověřování totožnosti poháněná umělou inteligencí je nyní k dispozici prostřednictvím platformy Twisto, což umožňuje spotřebitelům rychle a bezproblémově ověřit svou totožnost. Veriff poskytuje nejlepší ověření KYC ve své třídě díky technologii video-first a nabízí další vrstvu ochrany pro uživatele prostřednictvím ověření polohy.

👉 Fintree recenze Twista

4. Česká kryptopeněženka Trezor překonala miliardové tržby

„Trezor má co do počtu lidí 120 kolegů, Tropic Square dvacet a Invity také dvacet. Celkově máme tedy kolem 160 lidí. A obratově jsme s Trezorem v roce 2021 překročili miliardu korun,“ vypočetl Žák

Palatinus, který je spolumajitelem Trezoru a jeho mateřské společnosti SatoshiLabs s Pavolem „Stick“ Rusnákem, byl dosud na informace o tom, jak se firmě daří, skoupý. Nyní ale udělal pro CzechCrunch výjimku. Více naleznete přímo v rozhovoru pro CC.

Zdroj: Trezor.io

5. Křest knihy 21 lekcí: co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory s Johnem Vaňharou a Kicomem

Braiins

Zdroj: Braiins

S Fintree jsme se zúčastnili křtu knihy 21 lekcí: co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory, kterou bude vydávat Braiins Publishing.

O knize:
Podobně jako Alenka z knihy Lewise Carrolla Alenka v říši divů se i autor 21 lekcí vydává prozkoumat, kam vede pomyslná králičí nora fascinujícího světa okolo bitcoinu. Ve třech oddílech po sedmi lekcích postupně zkoumá filozofické základy, ekonomické souvislosti a technologické pozadí tohoto převratného vynálezu.

Kniha zachycuje jeho vlastní učební proces a je inspirací pro všechny, kteří chtějí prohloubit své chápání bitcoinu. Nabízí totiž poučený a nekonvenční pohled na mnohá ze složitých témat, které se bitcoinu dotýkají. Český překlad se zařazuje po bok desítek dalších jazyků, do kterých byla tato kniha od svého prvního vydání přeložen.

Již brzy možné koupit.

Ondrej Machac
Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!