Coinbase exkluzivně sdělila CNBC, že uzavřela dohodu o koupi nejmenované holdingové společnosti, která je držitelem licence Mifid II. S licencí Mifid II bude směnárna moci kromě spotového obchodování s bitcoinem a dalšími kryptoměnami, které již nabízí, začít v EU nabízet regulované deriváty, jako jsou futures. Deriváty by mohly být pro Coinbase klíčovým pro růst, neboť představují zhruba 75 % celkového objemu obchodování s kryptoměnami.

MiFID II označuje aktualizovaná pravidla EU, kterými se řídí finanční nástroje. EU je aktualizovala v roce 2017, aby reagovala na kritiku, že se příliš zaměřuje na akcie a nezohledňuje další třídy aktiv, jako jsou pevný výnos, deriváty a měny. Je to součást dlouhodobé ambice společnosti Coinbase sloužit profesionálním a institucionálním zákazníkům.

Společnost, která vznikla před 12 lety, se v posledních několika letech snažila rozšířit svou nabídku pro instituce, jako jsou hedgeové fondy a firmy zabývající se vysokofrekvenčním obchodováním, a chtěla těžit z mnohem vyšších objemů transakcí, které tyto druhy obchodníků provádějí.

Coinbase může spustit první deriváty v EU

Díky licenci MiFID II bude směnárna moci v EU začít nabízet regulované deriváty, jako jsou futures a opce. Společnost již nabízí spotové obchodování s bitcoinem a dalšími kryptoměnami. Dohoda podléhá schválení regulačních orgánů a Coinbase očekává, že bude uzavřena později v roce 2024.

„Tato licence by pomohla rozšířit přístup k našim derivátovým produktům tím, že by je Coinbase mohla nabízet oprávněným evropským zákazníkům ve vybraných zemích EU,“ uvedla Coinbase v příspěvku na blogu, který v pátek exkluzivně sdílela CNBC.

„Jako lídr v oboru důvěryhodných, vyhovujících produktů a služeb usilujeme o nejvyšší standardy pro dodržování předpisů a před zprovozněním jakékoli licence nebo poskytováním služeb jakýmkoli uživatelům musí tento subjekt dosáhnout našeho pětibodového globálního standardu dodržování předpisů.“

Společnost uvedla, že se bude snažit dodržovat přísné standardy shody, které jsou dodržovány v EU, včetně požadavků týkajících se boje proti praní špinavých peněz, transparentnosti zákazníků a sankcí. Společnost uvedla, že je odhodlána zajistit pětibodový globální standard shody s předpisy, který podporuje tým více než 400 odborníků se zkušenostmi z agentur včetně FBI a ministerstva spravedlnosti.

„Máme před sebou ještě dlouhou cestu, než dokončíme akvizici a zprovozníme subjekt s licencí EU MiFID, ale je to vzrušující krok vpřed v našem úsilí rozšířit přístup k naší mezinárodní nabídce derivátů a přinést globálnější a otevřenější finanční systém miliardě lidí na celém světě,“ uvedla Coinbase ve svém blogu.

Deriváty by mohly být pro společnost klíčovým bojištěm. Podle společnosti tvoří deriváty 75 % celkového objemu obchodů s kryptoměnami. Směnárna má před sebou dlouhou cestu, aby mohla konkurovat svému většímu rivalovi Binance, který je masivním hráčem na trhu s deriváty vázanými na kryptoměny, a také firmám jako Bybit, OKX a Deribit.

Zdroj: CNBC

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Recenze Coinbase

Přečtěte si naši recenzi platformy Coinbase

Hodnocení
Číst dále