Česká fintech asociace (ČEFTAS) dnes oznámila vzrůstající počet členů a aktivity, které přispívají k posílení pozice českého fintech sektoru nejen na domácím trhu, ale také v zahraničí. ČEFTAS je významnou organizací, která spojuje přední české fintech společnosti s cílem podporovat inovace, spolupráci a růst tohoto dynamicky se rozvíjejícího odvětví, ve kterém se Česko řadí mezi světovou špičku.

Aktuální dění v České fintech asociaci

S aktuálně přesahujícím počtem padesát členů se Česká fintech asociace (ČEFTAS) řadí mezi větší profesní sdružení ve finančních službách České republiky. Rok 2022 přinesl asociaci významné rozšíření své členské základny, které pokračuje v roce letošním. Mezi nejnovějšími přírůstky se nachází Raiffeisenbank, právní kancelář Sparring.io a fintechy Firefish.io, Frenkee.cz, NFCtron, Citfin, Anycoin, Shoptet Pay a další.

Připojení Raiffeisenbank k České fintech asociaci (ČEFTAS) představuje silnou podporu finančního sektoru a spolupráci se startupy vedoucí k inovacím a digitálnímu rozvoji. „V inovačních aktivitách nepolevujeme a hledáme nápady, které klientům nebo zaměstnancům budou usnadňovat život. Kolem takových nápadů jsou často postaveny fintechy, což je jedním z důvodů, proč jsme se stali členy České fintechové asociace. Chceme společně inovovat, protože věříme, že spolupráce fintechu a banky je přínosná pro obě strany,“ vysvětluje Kristýna Minářová, Innovation & Partnership Manager v Raiffeisenbank.

ČEFTAS neomezila svou činnost pouze na rozvoj na domácím trhu. Nedávná organizace Česko-Irského fintech fóra v Dublinu ukázala chuť po globální expanzi, kterou potvrdila početná výprava fintech společností na Money 20/20 v Amsterdamu. Tyto události poskytly České fintech asociaci (ČEFTAS) příležitost navázat kontakty s významnými hráči v oblasti finančních technologií.

„Jsme nadšeni rostoucím zájmem o fintech a rozrůstající se základnu členů naší asociace a možností šíření povědomí o české fintech scéně,“ uvedl Miroslav Lukeš, předseda České fintech asociace. „Naše aktivity na domácím i mezinárodním poli nám umožňují podporovat růst a inovace v oblasti finančních technologií, kde Česko patří mezi světovou špičku. Věříme, že nám daří přilákat do oblasti fintechu další talenty a klást důraz na mezinárodní ambice firem.

ČEFTAS se rovněž věnuje pořádání tematických setkání pro členy fintech komunity, která nazývá „Fintech Mixéry“. Tyto Mixéry představují jedinečnou příležitost pro setkání komunity a sdílení důležitých informací. Každý Fintech Mixer je zaměřen na konkrétní téma, které je aktuální a relevantní pro fintech sektor. Účastníci mají možnost se setkat s předními odborníky, sdílet své zkušenosti, navazovat nové kontakty a objevovat nejnovější trendy a inovace ve finančních technologiích. Příští Mixér se bude věnovat tématu Získávání a motivování talentů ve firmě.

Avatar Autor
Redakce

Autorem je redakce fintech magazínu Fintree.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!