Česká fintechová asociace (ČEFTAS) oznamuje několik významných úspěchů dosažených v první polovině roku 2024. Tyto úspěchy potvrzují naše pokračující růsty a vliv v oblasti finančních technologií.

Hlavní úspěchy H1 2024:

 1. Účast na konferenci Money 20/20 ČEFTAS se úspěšně prezentovala na prestižní konferenci Money 20/20, kde naše delegace navázala spolupráce s globálními lídry fintechu, prozkoumala inovativní řešení a posílila mezinárodní partnerství. Česká delegace se každým rokem zvětšuje, nicméně na země jako Estonsko nebo Nizozemí musíme ještě přidat.
 2. Spolupořádání konference Fintech Roadmap Spolupořádali jsme konferenci Fintech Roadmap ’24 v Praze, která přivedla dohromady více než 230 profesionálů z oblasti fintechu, aby diskutovali o nových trendech, navázali kontakty s klíčovými partnery a sdíleli poznatky o budoucnosti finančních technologií. Účastníci byli primárně ze tří zemí a to Česka, Slovenska a Polska.
 3. Expanzní činnost – Vyslání člena Dateio díky spolupráci s CzechTrade na  Finovate Spring v USA, kde zástupci reprezentovali českou fintech scénu. Další výprava se uskutečnila na Unchain Festival v Rumunsku, kde se setkává celý CEE region. Za zmínku stojí také expanze Wultry do Nigérie. Pro H2 připravujeme mise do Irska, Maďarska a dalších zemí.
 4. Přijetí nových členů S radostí vítáme nové členy, kteří přinášejí do naší komunity různorodou expertízu a inovace:
  • Localazy
  • Entetera Group
  • DECTA
  • LinkSoft
  • wflow
  • Kontomatik
  • Global Payments 
  • Visa 
  • Srovnejto.cz 

Podpora legislativních změn

ČEFTAS se aktivně podílí na připomínkování mnoha legislativních návrhů, které mají za cíl podpořit a zlepšit fintech prostředí v České republice. Jedním z významných příkladů je naše angažovanost v legislativě týkající se zaměstnaneckých akcií (ESOP). Věříme, že tyto iniciativy přispějí k dlouhodobé prosperitě země a podpoří podnikatelské prostředí.

„Jsme nesmírně potěšeni, že jsme mohli v první polovině roku 2024 dosáhnout tak významných úspěchů a navázat nové spolupráce. Naše úsilí v oblasti podpory a rozvoje fintechu v České republice přináší hmatatelné výsledky a těšíme se na další růst v druhé polovině roku,“ uvedl Ondřej Machač, výkonný manažer České fintech asociace

Děkujeme všem našim členům a partnerům za jejich tvrdou práci a přínos k úspěšné první polovině roku 2024. 

Avatar Autor
Redakce

Autorem je redakce fintech magazínu Fintree.