Česká fintechová asociace, která má za cíl podporovat inovace ve finančním sektoru, má nového člena představenstva. Je jím William Jalloul, zakladatel fintech společnosti Flowpay, která usnadňuje přístup k provoznímu financování malým a středně velkým firmám pomocí prediktivních AI modelů, automatizace & embedded finance. Svým působením v asociaci chce podpořit rozvoj fintech ekosystému v České republice a podpořit cíle organizace, mezi něž patří například spoluvytváření regulačního prostředí a prosazování moderní digitální ekonomiky bez překážek, papírování a hotovosti.

„Naše cesty se s Williamem protínají již delší dobu, ať už se jedná o aktivity České fintechové asociace, nebo působení ve startupové komunitě jako takové. Členství v představenstvu tak bylo dalším logickým krokem. Jeho vize, zkušenosti i dosavadní úspěchy jasně ukazují, že bude pro asociaci i celý český fintech sektor obrovským přínosem,‘‘ uvádí předseda představenstva České fintechové asociace Miroslav Lukeš. 

„Ve Flowpay jsme si dali za cíl pomáhat malým a středním firmám, které jsou páteří ekonomiky. Chceme jim usnadnit přístup k provoznímu financování a umožnit jim tak rychleji růst. To jde ruku v ruce i s mým působením v České fintechové asociaci, kde chci předávat své zkušenosti a zasadit se o rychlejší rozvoj celého fintech sektoru, který pomůže modernizovat a rozvíjet celou českou ekonomiku. Je mi proto ctí, že jsem byl jmenován do představenstva a budu se moci podílet na větší podpoře inovací a vytváření lepšího prostředí pro finanční služby,‘‘ říká William Jalloul. 

Jedná se o další posun k posílení tuzemského fintechu. Na konci roku svou funkci ve vedení obhájil Miroslav Lukeš a Ondřej Machač. Do role místopředsedů asociace byli zvoleni členové představenstva Matěj Vácha a Maria Staszkiewicz. Nyní představenstvo posiluje William Jalloul.

Česká fintech asociace se od svého založení v roce 2016 zaměřuje na podporu inovací ve finančním sektoru. Organizace se specializuje na vedení expertních skupin, organizování setkání pro odborníky a networking a stává se hlavním kontaktním bodem pro klíčové hráče v oblasti inovací, investic, regulace a podnikání. Snaží se sjednotit podnikatele a nadšence pro technologický pokrok s vizí posunout Českou republiku na přední místo ve světě fintechu. 

Ve společnosti inovativních českých fintechů

Oblast fintechu propojuje inovativní technologie a finanční služby s cílem nabídnout uživatelům levnější, pohodlnější a dostupnější řešení. Mezi členy asociace patří společnosti Twisto, Frenkee, Coinmate a další, které jsou průkopníky fintech scény v České republice.

William Jalloul pochází z rodiny s dlouhou podnikatelskou tradicí a sám se od mládí věnuje byznysu. Spoluzaložil finanční skupinu GFS, která nyní čítá více než 300 poradců a 20 obchodních míst. Současně založil rodinnou kancelář WJ Ventures zaměřenou na investování a rozvoj firem z oblasti financí, SaaS, e-commerce, e-sportu či realit. Jedním z jeho úspěšných projektů je společnost InspiPay, která pomáhá klientům zprocesovat platby v hodnotě přes 5 mld. Kč ročně. V roce 2021 založil společnost Flowpay, kterou úspěšně rozvíjí, aby se stala fintechem evropského měřítka, a která byla jako teprve druhá česká firma v historii vybrána do akceleračního programu Techstars. 

Více o Flowpay

Flowpay je český technologický startup, který vyvinul inovativní způsob, jak vyhodnocovat nejen riziko, ale primárně potenciál malých a středních podniků, na základě čehož poskytuje jednoduché provozní financování pro jejich růst. Pomocí umělé inteligence automatizuje celý proces od žádosti o financování až po risk scoring a vyhodnocování. Využitím embedded finance klientům dále umožňuje tyto služby využívat online, skrze platformy, a ulehčí jim tak celý, jinak zdlouhavý proces. Na rozdíl od bank po klientech nepožaduje zbytečné papírování, ale pracuje s propojením platforem, jako jsou pokladní systémy, e-commerce platformy a další. Na základě těchto získaných dat vyhodnocuje dostupnost financování a nabízí každému klientovi personalizovaný úvěr na míru. Zakladatel firmy je podnikatel, investor a odborník na finance William Jalloul, který firmu založil v roce 2021 s myšlenkou pomáhat malým a středním podnikům (small and medium-sized enterprises, SME), které jsou srdce ekonomiky, ale bohužel nemají přístup ke kapitálu u tradičních poskytovatelů finančních služeb. Vizí Flowpay je dokázat skutečně porozumět SME* a poskytovat jim služby a produkty pro rychlejší růst. 

*SME dle Annual Report on European SMEs 2022/2023 tvoří 99,8 % všech podniků v Evropě, 51,8 % přidané hodnoty v EU a zaměstnávají 64,4 % zaměstnanců. 

Avatar Autor
Redakce

Autorem je redakce fintech magazínu Fintree.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!