Tento víkend byl pro FinTech sektor zásadní: FinTech Afterpay se dohodl na fúzi se společností Square. Touto dohodou se dvě z nejobdivovanějších finančně technologických společností nedávné historie vydaly na cestu k vytvoření jednoho celku. Konsolidace trhu odložených plateb začíná a stejně jako proběhla akvizice Twista australskou společností Zip, nyní probíhá toto spojení mezi platebními inovátory.

Afterpay a Square mají potenciál vybudovat jednu z nejvýznamnějších platebních sítí na světě. Společnost Square vybudovala velmi významnou síť pro platby u obchodníků a prostřednictvím aplikace Cash App, která se zabývá platbami spotřebitelů. Tyto dvě oblasti podnikání však v minulosti Square neintegroval a držel odděleně. Společnosti Square a Afterpay budou společně schopny propojit všechny tyto služby do jediné integrované super služby.

Afterpay i Cash App mají každá dvouciferný počet milionů spotřebitelů a ekosystém prodejců společnosti Square i síť obchodníků společnosti Afterpay zaznamenávají dvouciferný objem plateb v miliardách. Můžeme se tedy těšit na velkou jízdu v podání této FinTech skupiny.

Vliv transakce na akcie Square

Akcie společnosti Square vzrostly poté, co společnost oznámila své výsledky za druhé čtvrtletí společně s informací, že koupí Afterpay (australského hráče na trhu Buy Now, Pay Later (BNPL). Hodnota transakce je v hodnotě 29 miliard dolarů. Akcionáři společnosti Afterpay obdrží 0,375 akcie společnosti Square výměnou za své stávající akcie.

Akcie společnosti Afterpay po oznámení transakce prudce vzrostly díky implicitní prémii, zatímco akcie společnosti Square v ranním obchodování vzrostly o 7 %.

Zdroj: Techncrunch.com

Komentář CNBC

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!