Přijde vám, že slovo digitalizace patří do devadesátek? Může to tak znít, avšak opak je pravdou. Digitalizace stále probíhá, jen její forma je značně modernější. Jaký vliv má na oblast bankovnictví? O tom se Ondřej Mikulčík bavil v našem partnerském podcastu FinTech roadmap s Luďkem Šlegrem, který zastává pozici CIO v ČSOB SK.

Díky tomu, že je Luďek odborník na IT jsme se kromě trendů, jako jsou challenger banky a spolupráce FinTechů s bankami mohli bavit také o inovativních technologiích, které se v oblasti bankovnictví používají například pro zkvalitnění uživatelské zkušenosti zákazníků nebo pro zajištění kybernetické bezpečnosti.

Podcast 🎙: Luďek Šlegr

ČSOB

Celým názvem Československá obchodní banka je v tuzemsku tradiční bankou, která spadá do skupiny KBC Group. Do digitalizace bankovnictví se angažuje například tak, že umožňují svým klientům převážně online přístup ke službám formou aplikace ČSOB Smart nebo formou podpory nadějných projektů v rámci akcelerátoru StartIt.

CTIT a fintree csob podcast
Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.

Líbí se vám rozhovor? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!