Co to vlastně jsou arbitráže a jaké jsou rozdíly v jejich provádění na normálních a decentralizovaných burzách? O tom jsme se v nové epizodě podcastu FinTech Roadmap bavili s Ondřejem Vostalem, jehož start-up ChainKeepers se touto činností zabývá. Mimo arbitráží jsme probrali také samozřejmě další zajímavosti ze světa decentralizovaných financí a kryptoměn.

Nevyznáte se v pojmech, jako jsou decentralizované burzy (DEX) a decentralizované finance (DeFi)? Nevadí, Ondřej hned na začátku podcastu tyto výrazy vysvětlil a pro poslech této epizody tedy určitě nemusíte být specialisté v oboru.

Podcast: Ondřej Vostal 🎙

ChainKeepers

Jedná se o nadějný start-up, do kterého investovala i česká investiční skupina Miton C. Svoji vizi, kterou jsou programovatelné finance dostupné všem naplňují rozvojem DeFi. K tomuto rozvoji přispívají vývojem svých keeper botů, kteří udržují v DeFi rovnováhu. Kromě Ondřeje se na této činnosti v době vydání článku podílí dalších šest jeho kolegů.

ctit a fintree chainkeepers podcast

Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.