O tom, že je oblast plateb velmi zajímavá a plná inovací jste se mohli přesvědčit již na naší poslední konferenci. Tomuto tématu se také věnoval v jedné z epizod partnerského podcastu Asociace CTIT Adam Šoukal, CEO Platební instituce Roger.

Adam prozradil, jak funguje služba Roger ověřit, která umožňuje ověření finančního zdraví společnosti zdarma a to včetně možnosti připojení pomocí API. Mimo to jsme také samozřejmě probrali různá témata z oblasti plateb, jakou jsou Buy Now Pay Later (BNPL) platby, vstup BigTechů do této oblasti, alternativní platební metody a další zajímavá témata.

Podcast FinTech Roadmap:

Platební instituce Roger

Roger se zaměřuje na moderní faktoring faktur. Umožňuje jednak zkrátit dlouhé splatnosti faktur na 3 dny a na druhé straně nabízí také krátkodobé investice do faktur vystavených za bonitními společnostmi. Vše je samozřejmě v duchu FinTech a lze tedy vyřídit online.

CTIT a Fintree Roger podcast
Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!