Zdroj obrázku: EU-startups.com

Londýnský FinTechový jednorožec Zilch přináší svoji digitální kartu se službou BNPL (buy now, pay later) do celé Evropy. Jeho karta je už k dispozici ve Velké Británii a za rekordně krátkou dobu (méně než 15 měsíců) oslovila více než 1,7 milionu zákazníků. Společnost Zilch se stala jednorožcem za pouhých 14 měsíců, což je dosud nejrychlejší čas v Evropě. V současné době má společnost hodnotu přes 2 miliardy USD. Zilch se řadí na 4. místo nejrychleji rostoucích FinTechů v Evropě.

Jen před pár hodinami FinTech oznámil rozšíření spolupráce s karetním gigantem MasterCard. Mezinárodní růst společnosti se díky tomuto partnerství urychlí v celé Evropě. Společnost spolupracuje s Mastercardem od svého spuštění beta verze v srpnu 2019, což jí umožnilo poskytnout své jedinečné a na maloobchodní prodejce nezávislé platební řešení BNPL.

Rozšíření spolupráce naznačuje, že společnost v dohledné době nechce zpomalovat a naopak přinese s podporou finančního gigantu Mastercard další růst. Jason Lane, EVP Market Development Europe ze společnosti Mastercard, prohlásil: „Jsme nadšeni, že můžeme dále rozvíjet naši spolupráci se společností Zilch v jejím pokračujícím úsilí o globální škálování, rozšiřování nabídky po celé Evropě a nabízení spotřebitelům ještě větší možnost volby, jak a kdy chtějí platit.“

Tento fintech je prvním skutečně over-the-top (OTT) produktem BNPL nezávislým na pokladním řešení a umožňuje svým zákazníkům nakupovat všude, kde je přijímána karta Mastercard. Platbu je možné rozložit na šest týdnů za nulový úrok a nulové poplatky. Tento model přímého kontaktu se zákazníkem umožňuje společnosti Zilch budovat přímé a jedinečné vztahy. Zilch je nyní nejlépe hodnoceným produktem svého druhu na serveru Trustpilot.

Fintech BNPL Zilch a jeho CEO

Zdroj obrázku: Sifted.eu

Zilch se zaměřuje na dokonalou zkušenost zákazníka

Philip Belamant, zakladatel a generální ředitel společnosti Zilch, uvedl: „Absolutním cílem společnosti je zákazník a zajištění jeho nejlepšího zážitku. S naším partnerem, společností Mastercard, odstraňujeme akceptaci jako překážku a zajišťujeme, že naši zákazníci mohou platit kdekoli a okamžitě. Umožňujeme našim zákazníkům koupit si, co chtějí, kdy chtějí, aniž by byli omezováni dočasným nedostatkem hotovosti – to je k nezaplacení. Jsme rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci s partnerem, který sdílí naše hodnoty a je odhodlán řešit potřeby našich zákazníků doma i v zahraničí. Nyní se připravujeme na uvedení na trh v USA a EU.“

Společnost Zilch je postavena na odpovědnosti, nabízí transparentnost a je jediným hráčem v oboru, který využívá technologii Open Banking v kombinaci s měkkými úvěrovými kontrolami k získání přehledu a pochopení profilu dostupnosti spotřebitele v reálném čase. To se využívá k přesnému doporučení, co si mohou dovolit, a předchází se tak problémovému zadlužení.

Tato FinTechová společnost je jednou z prvních BNPL ve Spojeném království, které Úřad pro finanční etiku (FCA) udělil licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů. Tento krok znamenal přelomový okamžik pro britské Fintech odvětví a je důkazem jedinečného přístupu společnosti, která staví finanční zdraví a ochranu spotřebitelů do centra své činnosti.

Zdroj: Tbtech.co

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám rozhovor? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!