Wise dříve (TransferWise) podniká právní kroky proti svému bývalému brazilskému partnerovi MS Bank. Ten Wise obvinil, že nelegálně zneužíval data vlastních zákazníků.

MS Bank a Wise až do nedávné doby spolupracovali na zajištění plateb z brazilské měny real. V únoru ale MS Bank spolupráci bez jakéhokoli varování ukončil. Hned následující měsíc začal MS Bank propagovat vlastní službu, zatímco Wise si zajistil licenci u brazilské centrální banky na poskytování služeb bez třetí strany – čímž se ze dvou firem stali rivalové.

MS Bank na svých stránkách viní Wise, že „využil jména a finanční údaje zákazníků k nelegálním platbám do zahraničí.“ Dále se MS Bank obrátila na centrální banku. Ta měla provést vyšetřování a „potvrdit, že Wise posílal nelegální peníze do zahraničí“.

Reakce Wise

Wise se proti obviněním ohradil a nazval je „nepravdivé a nepodložené.“ Zároveň podniká potřebné právní kroky a trvá na tom, že data nijak nelegálně nezneužil.

Wise říká, že problém je v rozdílu mezi částkou, kterou příjemce platby dostane a částkou, kterou MS Bank registruje jako transfer u centrální banky. Rozdíl je prý jednoduše dán tím, že registrovaná částka nereflektuje „konečnou měnu nebo poplatky Wise.“

Zdroj: Finextra.com

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Chci vás pozvat! ☕