VOS.healt je startup, který vydá v prosinci svoji vlastní sérii NFT. Ta bude jako vůbec první na světě kombinovat využití nezaměnitelných tokenů s osvětou problematiky duševního zdraví. Projekt je zaměřen především na mladší generace, protože právě ty se v tomto světě pohybují nejvíce.

Řada konzervativně založených lidí však nezaměnitelné tokeny vnímá jakou pouhé obrázky, které si mohou zdarma stáhnout kdekoliv na internetu a navíc zdarma. To je však jen další rozdíl, kterým se platforma VOS rozhodla odlišit a zavděčit se tak všem příznivcům své vlastní VOS NFT kolekce. Část výtěžku totiž daruje na dobrou věc.

„Ve světě krypta i NFT se už nějakou dobu pohybujeme. Řada blockchainů má již velké využití po celém světě. U NFT tomu však doposavad moc nebylo. Převážně se jedná o pouhé digitální obrázky, které zatím nepřináší žádný reálný užitek nebo ho často jen slibují do budoucna. A to právě chceme změnit. Rozhodli jsme se spustit vlastní NFT sérii, jež si za cíl klade osvětu v oblasti duševního zdraví a zároveň přinese majitelům okamžitou řadu výhod,“ říká Jiří Diblík, spoluzakladatel a CEO VOS.health.

Nejsou to pouhé obrázky

Novou sérii VOS Pets bude tvořit 9 999 unikátních 3D mazlíčků. Ti přináší osvětu do světa kryptoměn. Úkolem této NFT série je upozornit na problematiku spojenou s duševním zdravím, a to hlavně u mladších generací. „Mazlíčky jsme zvolili, protože právě oni v reálném světě často snižují stres, depresi, pocit samoty či úzkosti,“ vysvětluje Ondřej Kopecký, spoluzakladatel VOS.health.

Proč VOS Pets nejsou jen další z řady klasických NFTček? Majitelům totiž přináší další řadu užitku a využití. Kromě toho, že startup věnuje část prostředků z mintingu (ražby tokenů) na výzkum, charitativní a edukativní iniciativy, uspořádá i několik speciálních eventů, které budou přístupné pouze majitelům těchto tokenů. Na eventech se mohou účastníci setkat se špičkami v oboru mentálního zdraví, poslechnout si jejich přednášky a seznámit se tak s problematikou.

Dále bude VOS.health pořádat tour po školách pro edukaci mládeže. Vybrané školy a jejich studenti pak získají přístup k aplikaci zdarma. A v neposlední řadě poskytne startup finanční dary organizacím zabývajícím se výzkumem duševního zdraví.

Proč se vyplatí držet VOS NFT

Držení tokenu přináší spoustu dobročinného užitku, což je samo o sobě velký bonus. Nicméně ani samotní majitelé VOS Pets nepřijdou zkrátka. Kromě toho, že budou vlastnit unikátní 3D dílo získají celoživotní premium přístup do aplikace i ke všem intervenčním metodám jako je neomezené chatování s psychology, pozvánky na speciální VOS.health eventy, přednostní přístup k novým produktům a další. Kromě toho mohou majitelé ovlivňovat další vývoj VOS.healt díky komunikaci s vývojovým týmem v privátním Discord kanálu.

„Přinášíme takovou malou revoluci do světa NFT. Z pouhých obrázků se stávají objekty s přidanou hodnotou. Rozšíříme povědomí o duševním zdraví mezi mladými, vybrané prostředky použijeme na dobročinné účely a další rozvoj platformy. Uživatelé budou moci toto umělecké dílo využít také jako svůj jedinečný avatar v naší appce a obdrží řadu dalších výhod. Plánujeme toho do budoucna pro držitele opravdu hodně. Určitě se vyplatí být VOS Pet HODLer. Samotná série vyjde v prosinci, ale již nyní je možné se připojit na náš Discord. Věříme, že budoucnost předplatného digitálních produktů je právě ve formě NFT & blockchain technologií,“ dodává Diblík.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Jak na nákup NFT ve dvou minutách?

Zjistěte více o tom, jak nakupovat a uchovávat NFT tokeny.

👉🏻 Zjistit více