Slýcháte kolem sebe čím dál častěji termíny jako NFT, cryptopunks či digitální tržiště? Bojíte se, že Vám ujíždí vlak, ale s jedinečnými tokeny si nevíte rady? Šance investovat do Vašeho oblíbeného projektu, stejně jako třeba VISA. Až tolik složité to není. O mé cestě si můžete přečíst v tomto rozhovoru.

Zatímco u ostatních tržišť funguje obchodování s tokeny obdobně, pojďme si nastínit, jak bychom postupovali v případě populární platformy Rarible.

1. Založíme si softwarovou peněženku MetaMask

Možností je sice více, tato je však zdaleka nejrozšířenější a nejpřívětivější – nebudeme si tedy zbytečně komplikovat život. Pokud používáte prohlížeč založený na chromiu, jako je třeba anonymní Brave, tak stačí si z chrome storu stáhnout rozšíření a zadat potřebné údaje. Vývojáři peněženky vše krásně shrnují v tomto stručném videu.

2. Na Rarible.com vyberte projekt, do kterého byste rádi investovali.

Může jít jak o aukci, tak o NFT s fixní cenou. Ve druhém případě je možné dokonce nabídnout nižší než požadovanou cenu. Pokud je autor tokenu s vaší nabídkou spokojen, může ji přijmout, přestože si původně řekl o vyšší částku. V případě aukce vítězí nejvyšší nabídka po vypršení doby dražby.

3. Toť vše

Nákupy digitálního umění se mohou zpočátku zdát zbytečně složité a zastrašující. Možná sem tam bude potřeba zaplatit těžařský poplatek nebo převést Ethereum na takzvané Wrapped Ethereum, které nás, jako obchodníky s tokeny, chrání, například pokud máme podaných vícero nabídek současně.

Nenechte se odradit. NFT odemykají nový trh, který nabízí nespočet lákavých příležitostí. Ty patří těm, kteří dokážou překonat úvodní překážky a právě to může být Vaše výhoda, díky které upozadíte své konkurenty.

Vyzkoušej si dražbu NFT a podpoř boj proti jednorázovým obalům!

NFT jednička

Avatar Autor
Vojtěch Toman

Nadšenec do NFT a ochrany přírody. Zakladatel projektu OneCup. Sportovec tělem i duší, který neváhá uběhnout maraton za dobrou věc!

Vyzkoušej dražbu NFT s výtěžkem na dobrou věc!

Fintree společně s projektem OneCup. z odpadků v centru Brna udělali sochu. Teď ji chtějí vydražit jako NFT a ukázat problém jednorázových obalů.

Vyzkoušet dražbu a podpořit!