Visa nehodlá být poslední velkou institucí, která si koupí NFT.

Společnost Visa Inc. uvedla, že zakoupila „CryptoPunk“ nonfungible token neboli NFT za téměř 150 000 USD, čímž naskočila do rostoucího šílenství kolem digitálních aktiv, která by podle některých názorů mohla změnit pravidla hry ve vlastnictví virtuálních aktiv (hudba, obrazy, aj.).

„Aktivní účastí v tomto prostoru získáváme hlubší znalosti z první ruky, což nám v konečném důsledku umožňuje lépe podporovat naše zákazníky při jejich vstupu do tohoto prostoru,“ uvedl vedoucí pracovník společnosti Visa.

NFT a Visa

NFT je jedinečné ověřitelné digitální aktivum využívající technologii blockchain. NFT se rovná digitálnímu certifikátu pravosti a umožňuje obchodování a sledování digitálních aktiv, včetně uměleckých děl a hudby.

V tomto případě největší americká karetní síť koupila jednoho z unikátních avatarů ze série CryptoPunk, sady asi 10 000 pixel-artových postaviček vytvořených společností Larva Labs již v roce 2017, které se nyní staly typickým znakem kolem šílenství zvaného NFT.

NFT totiž vytvářejí příležitosti pro nové obchodní modely, které dříve neexistovaly, včetně umělců, kteří mohou k NFT připojit ustanovení, jež jim zajistí, že dostanou část výtěžku při každém dalším prodeji, což znamená, že budou mít prospěch, pokud se hodnota jejich díla zvýší.

NFT také dávají hudebníkům a sportovním hvězdám potenciál poskytovat svým fanouškům vylepšené výhody, a to v rámci snadno ověřitelné sféry blockchainu.

Zdroj: Marketwatch.com

Líbil se vám článek? Podpořte nás pomocí LN!

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!