Prodejna Super zoo na pražském Zličíně se stala vítězem prvního ročníku soutěže Visa Czech Top Shop, která od začátku loňského roku každý měsíc oceňuje nejzajímavější prodejny v České republice. Petr Polák, Country Manager Visa pro Českou republiku v Praze předal ocenění Veronice Bártové, obchodní ředitelce Super zoo. Vyzdvihl především možnost platit v prodejně bezkontaktními kartami a jejich inovativní přístup k zákazníkům.

Absolutního vítěze za rok 2021 vybrala porota složená z odborníků a manažerů působících v oblastech jako jsou maloobchod, finance nebo platební technologie. Odborné porotě předsedal Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, a rozhodovala mezi dvanácti finalisty, kteří zvítězili v průběhu loňského roku jako prodejny měsíce.

Ocenění doplnila i speciální kategorie k projektu Česko platí kartou, díky kterému mohou živnostníci a jiní podnikatelé v České republice získat platební terminál zdarma na šest měsíců. V této kategorii zvítězila cukrárna Něco sladkého ve Valticích.

Visa komentář:

“Visa v roce 2021 překonala milník šesti milionů vydaných karet v Česku a stejně tak každý rok roste počet akceptačních míst nebo také počet bezhotovostních transakcí u obchodníků, který se loni zvýšil o 22 procent. Věřím, že inovace mají v retailu oprávněné místo, a to nejen v oblasti platebních metod, ale také v propojení s e-commerce, která se podle zvyšujícího podílu během pandemie stává klíčovou. Z tohoto důvodu vznikla soutěž Visa Czech Top Shop, abychom motivovali obchodníky k vyhledávání nových přístupů, jak zpříjemnit zákazníkům nakupování,” řekl Petr Polák, Country Manager Visa pro Českou republiku.

„Jsem velmi rád, že jsme dnes mohli v rámci projektu Visa Czech Top Shop 2021 ocenit prodejny, které poskytují nejlepší zákaznický zážitek v České republice. Maloobchody mají za sebou další těžký rok, přesto řada z nich pracovala více a usilovněji než dříve na tom, aby u nich zákazník dostal opravdu mimořádný servis. Rozhodně mezi ně patří všech našich dvanáct finalistů i vítězka kategorie Česko platí kartou pro drobné podnikatele, Bára Balgová se svou fantastickou cukrárnou ve Valticích. Určitě si tam zajeďte. Získáte zákaznický zážitek, na který pravděpodobně už nikdy nezapomenete,“ doplnil Jiří Beran, manažer projektu Visa Czech Top Shop.

Prodejny měsíce v průběhu loňského roku hodnotila nezávislá komise inspektorů na základě bodového hodnocení provozoven zboží a služeb. Komise každý měsíc navštívila nominovanou skupinu prodejen a společně hodnotila zákaznickou zkušenost v osmi kategoriích: exteriér provozovny, koncept a design, navigace a orientace v provozovně, prezentace zboží a služeb, POP (point of purchase) komunikace, personál, využití digitálních obrazovek a akceptace bezkontaktních plateb. Nově je v Česku také dostupné platební řešení Click to pay.

Více informací o Visa Czech Top Shop naleznete na webu soutěže. Organizátorem Visa Czech Top Shop je retailový portál mistoprodeje.cz.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!