Uživatelé VibePay, kteří mají zařízení s iOS budou moci hlasem provádět okamžité platby z jednoho bankovního účtu na druhý, a to přímo přes Siri a zdarma. Společnost vyvinula toto řešení na základě zpětné vazby zákazníků ohledně toho, jak zjednodušit platby mezi bankovními účty. Tato služba je však zatím dostupná pouze ve Spojeném království a v České republice si na ni bohužel budeme muset ještě počkat.

Jak VibePay funguje?

V praxi to bude vypadat tak, že uživatel řekne: “Hey Siri, pošli peníze Karlovi.” a vše potřebné se již zprocesuje na pozadí. Stejně jako spousta jiných FinTechů, VibePay využívá Open Banking, prostřednictvím kterého je možné propojit bankovní účet s ověřenými aplikacemi. VibePay již navázal partnerství s většinou velkých bank ve Spojeném království a podléhá také regulaci Financial Conduct Authority (FCA). Jednou ze zajímavých funkcí je i možnost požádat jiného uživatele, aby vám zaplatil.

O VibePay

Mimo platební služby nabízí také podnikatelské účty, které byly vytvořeny s cílem zaujmout generaci Z. Zaměřují se hlavně především na online podnikatele, jako jsou tvůrci obsahu, youtubeři, streameři apod., kteří často bojují s vysokými poplatky na platformách, jako je PayPal.

Že se této společnosti daří nasvědčuje nejen to, že již mají 15 000 pravidelných uživatelů a dalších 20 tisíc na čekací listině, ale i množství získaných finančních prostředků. Podařilo se jim získat financování o celkové hodnotě 6,36 milionů liber od investorů, jako jsou Candy Ventures, Scott Fletcher i Vela Technologies.

Zdroj: fintechmagazine.com

Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!