Praha 16. srpna 2023 – Invity.io ze skupiny SatoshiLabs přináší svým uživatelům novou aplikaci. Společnost vznikla před rokem 2019 a už během roku 2021 zprostředkovala nákup a směnu kryptoměn za 100 milionů dolarů. Během srpna 2023 očekává, že se přehoupne přes miliardu dolarů. Z původního srovnávání cen směnáren je dnes kompletní ekosystém umožňující nákup, prodej, směnu i útratu kryptoměn. Nově navíc s vlastní službou nákupu a tzv. DCA (dollar cost averaging), která funguje na bázi pravidelného spoření stejné částky. Cílem Invity je přivádět ke kryptoměnám nové lidi a současně jim celý onboarding usnadnit. Nová aplikace tak uživatelům přináší nákupy kryptoměn bez nutnosti mít vlastní peněženku, ale také přístup k plánované akademii. 

„Mobilní aplikace nám pomůže více otevřít Invity nováčkům. Abychom jich oslovili co nejvíce, klademe v aplikaci důraz na jednoduchost uživatelského prostředí a edukaci. Speciální pozornost věnujeme také bezpečnosti. Vše směřujeme k tomu, aby si uživatelé mohli do budoucna uložit své kryptoměny na vlastní peněžence a nemuseli spoléhat na jejich držení u nás nebo u kohokoli jiného. Pro zkušené bitcoinery je tu samozřejmě nadále možnost využívat Invity přímo v kryptopeněžence Trezoru, jako doposud,“ komentuje Štěpán Uherík, CEO Invity a CFO SatoshiLabs.

Akademie jako vstupní brána do Trezoru

V rámci aplikace plánuje Invity uživatelům poskytnout i vzdělávací akademii. Jejím cílem je efektivně pomoci nováčkům s orientací v segmentu a postupným „onboardingem“ do pokročilejších funkcí jim umožnit s kryptoměnami informovaně a nezávisle nakládat. Spolu s tím také zdůrazňuje důležitost držení kryptoměn na vlastní hardwarové kryptopeněžence. 

Pokročilejší uživatelé mohou dále s Invity pokračovat třeba právě do Trezoru. Služby Invity jsou totiž přímo integrované v softwarové nadstavbě hardwarové peněženky Trezor v aplikaci Trezor Suite. Uživatelům peněženky nabízí jednoduché, bezpečné a pohodlné obchodování kryptoměn. Konkrétně nákup, výměnu, prodej, DCA, útratu kryptoměn a nákup bitcoinu P2P. Bezpečnost je zde zároveň posílená tím, že Invity podporuje pouze tzv. non-custodial burzy, tedy cokoli nakoupíte, nezůstane na burze, nýbrž musí být okamžitě převedeno do vaší peněženky. „Uživatel má tedy absolutní kontrolu nad drženými kryptoměnami. V kontextu častých pádů burz a nestabilního regulatorního prostředí by totiž uživatelé neměli mít u třetích stran svůj digitální majetek dlouho a už vůbec ne velké částky,“ doplňuje Uherík.

Více o SatoshiLabs

SatoshiLabs je technologická skupina, která se zaměřuje na posílení nezávislosti jednotlivce a budování decentralizovaného finančního ekosystému prostřednictvím kryptoměnových a open source technologií. Společnost, která zastřešuje čtyři nezávislé entity, se těší skvělé globální pověsti díky vytváření produktů definujících odvětví. Kromě Trezoru – první hardwarové kryptopeněženky na světě, stojí SatoshiLabs i za vznikem zdrojových kódů a populárních standardů BIP 39 a 44, bez kterých by se většina kryptopeněženek neobešla. Vedle toho skupina pomocí Invity.io usnadňuje také samotné obchodování s kryptoměnami a její startup Tropic Square se věnuje vývoji přelomového, plně auditovatelného čipu založeného na open source přístupu, jenž by se měl objevit také v Trezoru. Nejnovější přírůstek Vexl.it poskytuje jednotlivcům možnost anonymně a bezpečně nakládat s bitcoiny v rámci vlastní komunity. 

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.