Revolut patří mezi nejoblíbenější FinTechy naší redakce, a proto nám nemohla uniknout novinka ohledně změn v podmínkách jeho užívání. Změna se dotkne bezplatného provádění obchodů, poplatků za úschovu, výběrů z bankomatů a mezinárodních převodů peněz.

Obchodování

  • Uživatelé s plánem Standard dostanou pouze jeden bezplatný obchod za měsíc. Dříve bylo možné s tímto plánem provést až 3 obchody měsíčně zdarma.
  • Pro plán Plus se nic nemění. Zde zůstávají i nadále tři bezplatné obchody za měsíc.
  • U plánu Premium je počet bezplatných obchodů snížený. Z dřívějších 8 transakcí jich budou moct uživatelé bezplatně provést pouze 5.
  • Pro uživatele s balíčkem Metal se nic nemění. I nadále můžete obchodovat zcela bez poplatků.

Přehled nových limitů a poplatků pro obchodování

Cenový plánPůvodní limit bezplatného počtu obchodůNový limit pro bezplatné obchodyPoplatek za nadlimitní transakci
Standard3 měsíčně1 měsíčně28 Kč
Plus3 měsíčně3 měsíčně28 Kč
Premium8 měsíčně5 měsíčně28 Kč
MetalNeomezeněNeomezeně

Poplatek za úschovu

Tento poplatek se mění z jednoho bazického bodu (0,01 %) z tržní hodnoty vašich aktiv za rok na dvanáct bazických bodů, tedy (0,12 %) z tržní hodnoty vašich aktiv za rok. Jestliže obchodujete americké akcie, mohou zde být účtovány poplatky SEC a FINRA. Tato změna platí pro všechny tarify.

Výběry z bankomatů

U plánu Standard váš měsíční limit pro výběr zdarma bude činit 4 500 Kč za měsíc, stejně jako před tím. Budete omezeni limitem pěti výběrů z bankomatu. Po jeho překročení se bude opět platit poplatek.

Poplatek zůstává na stejné úrovni 2 %. Další změna však je, že poplatek bude činit minimálně 30 Kč, takže za výběr zaplatíte minimálně 30 Kč nebo 2 % podle toho, která z částek bude vyšší. Toto platí pro všechny uživatelské plány tedy jak pro Standard a Plus, tak i Premium a Metal.

Oba limity jsou na sobě nezávislé. Jakmile překročíte jeden z nich, začnete platit poplatek, i když druhý nepřekročíte.

Pro zákazníky s tarifem Plus, Premium a Metal zůstávají limity pro výběr stejné.

Přehled nových limitů a poplatků pro výběr z bankomatu

Cenový plánMěsíční limit pro výběr zdarmaPočet výběrů zdarmaPoplatek za nadlimitní výběr
Standard4 500 Kč530 Kč nebo 2 % z částky
Plus4 500 KčNeomezeně30 Kč nebo 2 % z částky
Premium9 000 KčNeomezeně30 Kč nebo 2 % z částky
Metal22 000 KčNeomezeně30 Kč nebo 2 % z částky
Revolut aplikace a karta

Zdroj: Revolut


Mezinárodní převody peněz

Zde zůstávají poplatky stejné. Místní bankovní převody ve vaší domácí měně jsou zdarma. Místní a mezinárodní převody v eurech do jakékoliv země v oblasti SEPA, která zahrnuje země EU/EHP, Spojené království a Švýcarsko jsou zdarma, stejně jako převody jiným zákazníkům Revolutu v jakékoli zemi.

V tuto chvíli Revolut rozděluje mezinárodní převody na dva typy: přeshraniční převody a platby SWIFT. Každý z nich je omezen dvěma limity.

Plány Standard a Plus mají jeden přeshraniční převod měsíčně zdarma a za každý další se platí 15 Kč. Převody SWIFT stojí v závislosti na měně od 90 do 150 Kč.

Uživatelé s plánem Premium a Metal neplatí žádné poplatky za přeshraniční převody. Jeden převod SWIFT mají měsíčně zdarma a poté v závislosti na měně platí 90 až 150 Kč.

A co se tedy mění? Přeshraniční převody a SWIFT platby slučuje Revolut do jedné kategorie, kterou nazval mezinárodními platbami.

Poplatky se budou pohybovat od 10 do 150 Kč podle měny, kterou budete převádět. Pro tarify Premium a Metal zůstává i nadále výhoda limitu pro platby zdarma. Převody v EUR v rámci zemí SEPA a Spojeného království zůstanou zdarma pro všechny zákazníky.

  • Plány Standard a Plus nemají žádný limit pro bezplatné použití.
  • Uživatelé Premium mají jednu mezinárodní platbu měsíčně zdarma.
  • Uživatelé s plánem Metal mají tři mezinárodní platby měsíčně zdarma.

Poplatek za dodání u karet Revolut

Do 22. dubna 2021 budou mít uživatelé s plánem Standard poslední možnost využít standardního dodání karty Revolut za 4,99 GBP (popř. ekvivalent v jiné měně) nebo expresní dodání za 19,99 EUR (nebo ekvivalent v jiné měně). Od 23. dubna Revolut zveřejní nové poplatky, které se budou vztahovat na expresní i standardní dodání karty.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!